Onx millasta porukkaa lähdössä reissuun, mihin hotelliin, onko aikasempia kokemuksia, vinkkejä, vaatetus, paljonko varata rahaa matkaan? Hyvät bilebaikat, löytyykö bileseuraa?
sunny beach 18.8.2009
3
561
Vastaukset
- :).....
Lämmintä siellä on noin 30 et ranta kuteita mukaan..
Matkalaukkua ei kannata sulloa turhan täyteen tavaraa, koska siellä on puolet halvempaa kaikki, ja shoppailtavaa löytyy! Sieltä saa halvalla bikinit, flipflopparit, pyyhkeet ym.. :)
Itellä mukana n.600€/1000BGN mut varmasti vähemmälläkin pärjää, itse oon ajatellu shoppailla paljon joten siksi otan vähän enemmän rahaa mukaan.
Bilepaikkoja löytyy niin paljon kun jaksaa vaan kiertää, siellä kaikki vierivieressä. Itse oo kans lähdössä samaisena päivänä reissuun Jantra-hotelliin ja hauskaa tulee oleen takuu varmasti!
Nuoria ja n.30v siellä on paljon Ruotsista, Norjasta,Saksasta ja englannista, joten varmasti bile seuraa löytää jos ei omasta takaa ole mukana.
Baari-reissulle kannattaa muuten varata kasa pieniä kolikoita mukaan, jos haluat käydä wc:ssä illan aikana. siellä on tapana, että baarien vessoissa on mummuja jotka antaa rahaa vastaan wc-paperia kun meet tarpeille.. muuta paperia ei vessoissa ole..
Hauskaa matkaa sulle!! :)- dais
kiitos kovasti tiedoista, täytyy varmaan vähän karsia matkalaukun sisältöä... Onx tietoa retkistä, tai missä muualla kannattaa käydä kun nessebarissa ja Burgasissa?
- %#4
dais kirjoitti:
kiitos kovasti tiedoista, täytyy varmaan vähän karsia matkalaukun sisältöä... Onx tietoa retkistä, tai missä muualla kannattaa käydä kun nessebarissa ja Burgasissa?
Hanska Shatra ravintolassa kannattaa käydä sieltä avautuu hyvät näköalat. (Jos löytää)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467555
- 334173
- 573675
- 503170
- 172846
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons562456- 542378
- 402329
- 442302
- 162266