Monica ja Jepulis

ihana lukea

teidän ketjuja, kukaan ei ole liian halpa arvoinen teille, kaikkien kirjoitukset huomioitte. Vaikken niihinkään kirjoita, tai olen kyllä Jepulikselle muutaman kerran kirjoittanut, lukeminenkin antaa hyvän mielen.
Kiitos ja ruusut teille molemmille!

5

202

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voi kun oisit rekattu henkilö, niin sanasi olisivat uskottavampia. Tämmöisistä puskaviesteistä tulee semmoinen eppäily, että jompikumpi tai sen kaveri on kehuskelemassa - niin ne muutkin ovat eppäilleet.

      En tunne heidän tekstejään paremmin, joten en nyt voi yhtyä kiittämään. Mutta tällä puh.vuorollani en suinkaan ole heitä mollaamassa kuten ymmärtänet. Enkä myöskään kademielellä puhu.

      Jos minä haluaisin jotain henkilöä täällä kiittää, hän olisi eräs joskus voimallisestikin morkattu nainen eikä siitä sen enmpää. Ympäripyöreistä ihmisistä en yhtään tykkää, särmää pitää olla mistä kiinni ottaa.

    • aloittajalle

      Aloitus taitaa olla provo, jotta saataisiin palstalaiset kehumaan ja haukkumaan toisiaan. Kirjoitukset ovat oleellisia, eivät suosikit tai inhokit niitten takana.

      • Saunan tuoksu

        Joku vehkeilijä yrittää saada enemmän riitaa kuin keskustelua!


    • Oli puhemies Maon ohje. Sama johtaja jatkoi kiinalaisia sanontojaan: Ei kissan värillä väliä, kunhan se hiiriä pyydystää.
      Jos "ihana lukea" on vilpitön kannanotossaan - no mikä jottei. Meikää nuo pitkät ketjut eivät mitenkään voi haitata.

      Oikeasti nuo mustat 'gutenberkiläiset' merkit näytillä ovat kai niit pienimpii uhkii tavallisen sukankuluttajan elämässä!

    • kerrot ja kirjoitat, niin kiitos ruusustasi, mielellään kiitostakin vastaanottaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      104
      2301
    2. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      23
      1430
    3. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      129
      1428
    4. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      31
      1424
    5. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      68
      1243
    6. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      340
      1094
    7. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      995
    8. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      56
      944
    9. 122
      821
    10. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      82
      806
    Aihe