Olen vähän aloitttelija tällä pokerin saralla, joten voisitteko kertoa miä tarkoittaa että pitää pelata 5 *raked-kättä* ennen kuin voi osallistua tiettyyn turnaukseen? Kiitos vastauksista..
Raked-käsi..saisiko hieman infoa?
2
616
Vastaukset
- Pokeri81
Moi!
riippuu hieman (ehkä) pokeriverkoista mitä se tarkoittaa. Yleisesti ottaen sinun täytyy pelata käsi, josta menee talolle jotakin. Mikäli rakea menee vasta kun potti on 1$, niiin sinun täytyy olla osallisena 5:ssä kädessä, joissa potti on yli 1$. Eli aina kun talo saa jotain lasketaan käsi raked kädeksi.
Toivottavasti auttoi =)
www.makerakeback.com
(opastan alkuun mielelläni ja myös hyviä bonuksia tarjolla, meseapuakin) - katso täältä
B2B: NoiqPoker, Pokerihuone yms: käsi jossa olet maksanut yli 0,01e rakea. Eli jos potin täytyy olla vähintään 0,2e jos kaksi pelaajaa on potissa.
Mutta yleensä siis käsi mistä talo ottaa itselleen pienen osuuden.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1192552
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau561911Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.221632- 1291498
- 681273
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3501205Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?711157- 891045
- 88929
- 127890