saatanan palvojat.

sopusuo.

nuoriso joukko terrorisoi nyt nivalaa ovat möyrästäneet nivalan vanhan hautuumaan hauta kivet nurin eikö näitä nyt millään saa kuriin.

9

685

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • taas sitä mennään

      Nuoriso joukko. Saatanan palvojat. Hauta kivet. Eikö ihmiset osaa enää kirjoittaa oikein?

      • kirjoitusohjelmien syy

        P.o. "Eivätkö ihmiset osaa..."


      • asiasta.

        Säälittävää on yhdyssanojen osaaminen nykyään. Kirjoitusvirheet ovat aina asia erikseen, mutta tuollaiset "saatanan palvojat" -tyyppiset virheet antavat kyllä tekijästään aika yksinkertaisen kuvan.


      • argumentti:
        asiasta. kirjoitti:

        Säälittävää on yhdyssanojen osaaminen nykyään. Kirjoitusvirheet ovat aina asia erikseen, mutta tuollaiset "saatanan palvojat" -tyyppiset virheet antavat kyllä tekijästään aika yksinkertaisen kuvan.

        Jep. Sen voisi siististi sanoa vaikka senkin palvojat! Tai hemmetin palvojat. Eri asia on tietysti jos puhutaan saatanapalvojista.


    • tarkennus

      Mitä palvojia tarkoitat? Saatananpalvojat ainakin tuppaavat kaatelemaan hautakiviä.

    • Uskovainen.0

      Suomessa on uskonnon vapaus. SAATANAN PALVONTA EI OLE RIKOS!

      Hautakivien kaataminen tietenkin on rikos, mutta on harhaanjohtavaa väittää, että saatanan palvojat olisivat olleet välttämättä asialla.

    • Hilma_Kaakinen

      Onks hyä teurastannu lambiitkin? On see kummo juttu, kun pittöö hautarauhoo riikkoo ja tuollei räättästä. Sittenhän ne kuuntelloo sitä lortia, joka laulloo niille saatanallissii säveleit. Sit hyö puukon kans rölttässöö tuol metis ja viiltellöö rantteit palavohopi sitä saattannoo.

    • Joulu P. Ukki

      Perse reikä kives pussi esi nahka. Tuollaiset peruskoulunkeskeyttäjät pitäisi laittaa pakkohoitoon.

    • vanhanaikaista?

      Hautakivien kaateleminen on menneen talven lumia. Pitää laittaa valistusta Nivalan keskustelupalstalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      191
      3507
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      12
      3100
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      63
      2489
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2125
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      41
      1910
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      6
      1858
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      39
      1682
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1571
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1123
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1110
    Aihe