nuoriso joukko terrorisoi nyt nivalaa ovat möyrästäneet nivalan vanhan hautuumaan hauta kivet nurin eikö näitä nyt millään saa kuriin.
saatanan palvojat.
9
657
Vastaukset
- taas sitä mennään
Nuoriso joukko. Saatanan palvojat. Hauta kivet. Eikö ihmiset osaa enää kirjoittaa oikein?
- kirjoitusohjelmien syy
P.o. "Eivätkö ihmiset osaa..."
- asiasta.
Säälittävää on yhdyssanojen osaaminen nykyään. Kirjoitusvirheet ovat aina asia erikseen, mutta tuollaiset "saatanan palvojat" -tyyppiset virheet antavat kyllä tekijästään aika yksinkertaisen kuvan.
- argumentti:
asiasta. kirjoitti:
Säälittävää on yhdyssanojen osaaminen nykyään. Kirjoitusvirheet ovat aina asia erikseen, mutta tuollaiset "saatanan palvojat" -tyyppiset virheet antavat kyllä tekijästään aika yksinkertaisen kuvan.
Jep. Sen voisi siististi sanoa vaikka senkin palvojat! Tai hemmetin palvojat. Eri asia on tietysti jos puhutaan saatanapalvojista.
- tarkennus
Mitä palvojia tarkoitat? Saatananpalvojat ainakin tuppaavat kaatelemaan hautakiviä.
- Uskovainen.0
Suomessa on uskonnon vapaus. SAATANAN PALVONTA EI OLE RIKOS!
Hautakivien kaataminen tietenkin on rikos, mutta on harhaanjohtavaa väittää, että saatanan palvojat olisivat olleet välttämättä asialla. - Hilma_Kaakinen
Onks hyä teurastannu lambiitkin? On see kummo juttu, kun pittöö hautarauhoo riikkoo ja tuollei räättästä. Sittenhän ne kuuntelloo sitä lortia, joka laulloo niille saatanallissii säveleit. Sit hyö puukon kans rölttässöö tuol metis ja viiltellöö rantteit palavohopi sitä saattannoo.
- Joulu P. Ukki
Perse reikä kives pussi esi nahka. Tuollaiset peruskoulunkeskeyttäjät pitäisi laittaa pakkohoitoon.
- vanhanaikaista?
Hautakivien kaateleminen on menneen talven lumia. Pitää laittaa valistusta Nivalan keskustelupalstalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2434629Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii763065- 472473
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451777- 281753
- 801456
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘851285PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden143965- 69948
Sellainen tunne sydämessä
Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,86894