kannattaa perehtyä näihin sivuihin ja varsinkin linkkeihin. Siellä olevasta aineistosta selviää, että klubi lupaili selkeästi mm. valuuttakauppatuloja. Lopun edellä toki "loihdittiin" WishForexin halpistuotteesta tuotetta klubille. Mutta suurimman osan elinajastaan klubi ns."teki" valuuttakauppaa.
http://wincapita.110mb.com/
http://wincapita.110mb.com/
Vastaukset 6
Vanhimmat
http://www.savonsanomat.fi/multimedia/archive/00032/winC_32989a.pdf
http://www.youtube.com/watch?v=cs4bust50Vk
Sponsorit ja muut tuottoja saaneet saavat pitää saamansa tuotot !
Pitkänen voi todistusaineistollaan, sekä 250 jäsenen todistuksilla, kääntää tämän tapauksen edukseen.
Wincapita myi AINOASTAAN valuuttakauppajärjestelmää, josta tuotosta se jakoi jäsenille palkkioita lisenssien mukaan.
Mitä enemmän lisenssejä saatiin myytyä, sitä enemmän nousivat palkkiot.
Valuuttakaupassa ei käynyt siis jenin jeniä.
Jos joku jäsen treidas järjestelmällä, suoritti hän tuotoista 20% capitalle.
Sikäli jos ilmoitti capitalle.
Viimeksi liittyneet ja nostoja tekemättömät maksoivat lystin töpselin vetoon asti.
Toiminta paisui liian suureksi.
Miettikää maksajat kenen puolella haluatte olla.
Haluatteko että sponssit saavat pitää TEIDÄN rahat?
Vielä voi tehdä toisinkin, kunhan aktivoidutte tätä linjanvetoa vastaan.
tuli taas hyvä oljenkorsi, mihin tarttua, mutta pohjaan menee kuin Titanic, rotatkin ovat jo hypänneet...
Eipä ole kyllä lähimainkaan tuo selostuksesi sen mukainen mitä WinClubin sivuilla meille myytiin. Taitaa olla niin, että rakennat pilvilinnoja.
Mutta se on minullekin selvinnyt että "Valuuttakaupassa ei käynyt siis jenin jeniä."
Harmi vaan, että tämän piti nimenomaan olla valuuttakauppaa käyvä yksityinen klubi. Välillä väititte, että kauppaa kävi säätiö tai muut yhtiöt. Nyt ei ollenkaan? Päättäkää jo.
>>> Miettikää maksajat kenen puolella haluatte olla.