Kohta päästään telkkariin

http://www.ess.fi/?article=247160

Toivottavasti ilmoittavat tarkemmin illat kun kuvaavat. Voisi keksiä jotain älytöntä tekemistä noina iltoina. Muutenhan täällä ei ole kuin Juoppojen nahistelua ja mopopoikien hurjastelua. Pitäisi saada taas Lahden vanha hyvä maine taas kaikkien tietoon. Nykyäänhän Lahtea haukutaan bisnescityksi tai jotain sinne päin.
7250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Miksi pitäisi Lahden 60-70 lukujen maine saada taas takaisin?
Eikö nuo paljon väkivaltasemmat kaupungit kuin Lahti jo sulle riitä.. Muuta niihin.

Äänestä

ja käyttäydyt niin kuin ennenkin, niin kamerat löytävät kyllä paikalle.

Äänestä

http://yle.fi/elavaarkisto/?s=s&g=1&ag=2&t=311&a=2398

Osattiin sitä vielä 90-luvulla mutta mitä on 2000 luvun Lahti? Valitetaan vain terveydenhoidosta ja mopoista.

Muistatteko mitään muita juttuja mistä päästiin telkkariin?

Vähän provoa tuo oli kyllä myönnetään. Hyvä sarjahan tuo poliisit on ja toivotaan ettei kukaan innostu liikaa kameran nähtyään. Nykyään Lahti on aika rauhallinen paikka iltaisinkin. Lähinnä känniläiset jotain tekee jos tekee.

Äänestä

koska satuin itse (työtehtävissä) juuri kyseisen partion kanssa tekemisiin, ja kuvaaja oli mukana. Eli jos heillä ei ollut kauhean vilkas ilta (mitä materiaalia valittiin lähetykseen), niin saattaa oma pärstä näkyä telkkarissa...

Äänestä
  • Käsitin että he ovat vasta tulossa kuvaamaan.

    Äänestä

  • ???? kirjoitti:

    Käsitin että he ovat vasta tulossa kuvaamaan.

    kuvattu.
    Ilmeisesti Lahden partion matkassa pitäisi olla kuvaaja mukana viiden illan (viisi osaa) ajan, näistä on nyt kuvattu kaksi tai kolme osaa.
    Itse olin kyseisen partion ja kuvaajan kanssa tekemisissä reilu viisi viikkoa sitten (oli ilmeisesti se ensimmäinen kuvausilta kyseisellä partiolla)

    Äänestä

Rikokset perustuu junttien riehumiseen.

Lahti on nykyään fiksu kaupunki. No, onpas Jim löytänytkin paikan kuvata poliisisarjaa. Tulevat pettymään, koska kukaan fiksu ihminen ei Lahdessa harrasta kärhämöintiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lahti Chigaco kirjoitti:

http://www.ess.fi/?article=247160

Toivottavasti ilmoittavat tarkemmin illat kun kuvaavat. Voisi keksiä jotain älytöntä tekemistä noina iltoina. Muutenhan täällä ei ole kuin Juoppojen nahistelua ja mopopoikien hurjastelua. Pitäisi saada taas Lahden vanha hyvä maine taas kaikkien tietoon. Nykyäänhän Lahtea haukutaan bisnescityksi tai jotain sinne päin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu