Uskottavuusongelma ?

ihmettelijä..

Onko todella yleisön mielestä uskottavaa kun homoseksuaali henkilö laulaa heteroseksuaalisesta rakkaudesta kertovia lauluja ?

3

703

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juu...

      Tuotapa olen minäkin pohtinut ja juuri se on saanut minut Jarin kaapista tulon jälkeen vähemmän innokkaaksi kuulijaksi. No ei voi sanoa että koskaan olisin oikein kunnolla fanittanut, olenpahan vain tykännyt sen biiseistä ja alkuaikoina äänestäkin.
      Mikä uskomattominta, Jarin kaapista tulo järkytti ilmeisesti eräitä faneja. Siis oikeasti, oliko jollekin vielä yllätys se että se on homo. Ei luulisi olevan noin sinisilmäisiä ihmisiä tässä maailmassa.

    • nimittäin siinä

      että onko korviesi välissä, mitään muuta kuin tyhjää tilaa.
      Jokainen tulkitsee ja kuulee musiikin, kuten itse haluaa. Mistä tiedät Jarin kappaleiden kertovan heteroseksuaalisesta rakkaudesta? Mitä väliä sillä on? Rakkaus asiana ei muutu miksikään, olipa se kenen hyvänsä välistä.
      Miksi et rakkauslaulun kuullessasi mieti sitä omaa kultaa? Miksi ihmeessä vaivata päätään toisten rakkausasioita miettimällä?
      Joka asiasta voi halutessaan löytää ongelman.

      • Dark-women

        Kirjoittaja:nimittäin siinä...Hyvä tuo sinun kirjoitus. Olen samaa mieltä kanssasi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      294
      4791
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3076
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      52
      2993
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1551
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1252
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1199
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      1016
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      1001
    9. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      989
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      981
    Aihe