Heipä vaan kaikille
Olen nelikymppinen nainen. Kaikin puolin "normaali", olettaisin. Käteeni ilmestyi pari vaaleata laikkua, lääkäri arveli savipuoleksi. Samoihin aikoihin huomasin suihkussa, että hiuksia irtoili poikkeuksellisen paljon. Niinhän niitä nyt irtoilee ja vauhdilla. Pesun jälkeen harjaan ja kun takahiuksista muutaman kerran vetää, saa saaliiksi monta kymmentä kappaletta. Hiukset lähtee juuresta, eivät siis katkeile jne. Päänahassa en ole huomannut ihottumaa tms. Kutinaa ei ole. Onko jollain tietoa, voisiko savipuoli ja hiustenlähtö liittyä toisiinsa. Kiitos.
hiustenlähtö/savipuoli
4
1233
Vastaukset
- eikö otettu
näytettä?
Kävitkö ihotautilääkärillä?
Eivät liity yhteen.- nitzoral
Kyllä savipuoli aiheuttaa hiustenlähtöä. Hoitona pesu Nitzoral shampoolla, jonka
annetaan vaikutaa iholla n 10 min. Sillä käsitellään siis koko kroppa ja päänahka
5:nä peräkkäisenä päivänä ja sen jälkeen ylläpitohoitona noin kerran kuukaudessa. - sanoi ...
nitzoral kirjoitti:
Kyllä savipuoli aiheuttaa hiustenlähtöä. Hoitona pesu Nitzoral shampoolla, jonka
annetaan vaikutaa iholla n 10 min. Sillä käsitellään siis koko kroppa ja päänahka
5:nä peräkkäisenä päivänä ja sen jälkeen ylläpitohoitona noin kerran kuukaudessa.etteivät liity yhteen, ellei sitä savipuolta sitten ole siellä päänahassakin, minulla ei ollut kuin rinnassa ja samaan aikaan hiusten lähtö, viimeksi mainitun syyksi löytyikin sitten kilpirauhasen vajaatoiminta.
- Anonyymi
Itsellä myös hiusten lähtö ja savipuoli ilmeni samoihin aikoihin.
Kilppari, varastorauta ja muut arvot olivat kunnossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten601965Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211910HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53957- 73875
- 27869