sain mummolta sikala tilan. mietin kasvatta possuja siellä ja sitten myyda niitä teurastamoon. kannattako edes yritä? ja mikä nykyaikainen possun kilo hinta on?
Kannattaako possuja
uusi
7339
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kun ne haisevat niin kovastia kakkalle
Kuinkas vanha olet? Et ainakaan paljoa päälle kymmenen.
Jos kasvaisit ensin vähän vanhemmaksi ja opettelisit koulussa kielioppia ja kirjoittamista, niin jos yrittäisit vedättää vasta sitten.
Katsos kun kirjoituksesi on yhtä suurta kirjoitus virhettä ja toiseksi kirjoitus tapasi on pienen lapsen kirjoitus tapa. Joten älä vaivaudu!
olen ulkomaalainen , kirjoitan niin miten osan . ja jos et tieda mitään tästä asiasta mitä olen kysynyt , älä kirjoitta sitten.
on suomalainen mummo? ja mikset kysy siltä mummolta asioita.
Mummolta?
Tässä vähän porsaan hintoja: Atria 47.2 € (27 kg)
Snellman 57 € ( 30 kg)
LSO 50 €? ( 25 kg)
sitten tulee päälle vielä lisät. Mutta ainakin Atrialla on ollu porsasruuhkaa, jotten parempi olis sun pistää lihasikoja, saat varmasti porsaita eikä jää elukat käsiin. Nyt myös viljaki on halpaa, joten jää vähän katettaki hommasta.
kiitos vastauksestasi