Kävin tänään päivällä kaupassa ostamassa yhden siiderin. Olin ojentamassa rahaa ostoksistani ja yhdestä siideristäni, kunnes kassan takana oleva pikku neiti kysyy, olisko näyttää henkkareita...Mä kattoin sitä hetken tyhmänä, siis kuulinko oikein... Pitäiskö sen olla jotenkin imartelevaa, kun vanhalta muijalta kysytään papereita... anteeksi nyt vaan, mutta mä en ole kyllä vielä niin vanha, että ottaisin tuon kohteliaisuutena!! Ojensin sitten pieni kuumotus ja puna poskillani minun henkkarini, HAH!!! Hiukan muuten nolotti!! Varsinkin kun takanani seisoin 30-vuotias seuralaiseni, jonka olin tavannut viikko sitten. Itse olen 28 vuotta!!!!!
Ei millään pahalla alkoholia myyvät kassaneidit ja pojat, mutta vois kyllä pikkasen alkaa tarkastamaan miltä ne nykyajan alaikäiset teinit näyttävät. Minä en taatusti näytä 17 vuotiaalta!! Pitäs kyllä olla sen verran silmää, että erottaa lähes 30:set henkilöt 17-vuotiasta pikkulapsista. Joo joo, onhan niitä vanhemmalta näyttäviä teinejä ja nuoremmilta näyttäviä aikuisia, mutta järkeä päähän, KIIIITOSSS!!!!
Ei millään pahalla alkoholia myyvät kassaneidit ja pojat, mutta vois kyllä pikkasen alkaa tarkastamaan miltä ne nykyajan alaikäiset teinit näyttävät. Minä en taatusti näytä 17 vuotiaalta!! Pitäs kyllä olla sen verran silmää, että erottaa lähes 30:set henkilöt 17-vuotiasta pikkulapsista. Joo joo, onhan niitä vanhemmalta näyttäviä teinejä ja nuoremmilta näyttäviä aikuisia, mutta järkeä päähän, KIIIITOSSS!!!!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jokaisessa talossa omat säännöt,joten niiden mukaan toimitaan.
Tulee se aika sinullekin ,ettei niitä papruja kysellä.
HYVÄ ETTÄ VALVOVAT!
päivittäistavarakauppayhdistys edellyttää nykyään että kaikilta alle 23-v näyttäviltä pitää kysyä henkilöllisyystodistus mikäli ostamassa k-18 tuotetta. työtään tekevät ja työnantajan ohjeen mukaan toimivat.
Naiset teette herneen vedosta taidetta.
Jos se myyjä huomasi sun uuden höyläsi ja halusi parantaa imagoasi teeskentelemällä sua nuorekkaaksi.
Sorry nyt tosta voikin vetää toiset herneet.....
jos multa 30v kysyttäisiin papereita , ettei olisi vielä rupsahtanut, no mua luullaan yleensä melkeen nelikymppiseksi ja se huikan vi***aa.
Olisit laittanut vielä kuvan että saadaan tarkastella kuinka nuorekas oletkaan :))
Mulla on itellä käynyt joskus hamassa nuoruudessa saman sorttisesti, mutta
minä olin se tyttö siellä (baarin) tiskin takana myymässä. Sen jälkeen kun avasi suunsa
ymmärsin kyllä, että nyt meni mettään ja ainakin kymmenen vuotta. (Heitä oli siis kaksi, ja vain toinen pyysi molemmille olutta).
Nämä naiset eivät olleet moksiskaan, virnistelivät vaan.
Mä oon kyllä ajatellut että rupean valittamaan kun ei kukaan kysy yhtään papereita enää.
En tie mistä johtuu.
t: pergamenttipirkko
Vaadin nähdä kuvasi!
Siis aloittajan kuva kehiin!
hetken luulin et joku haluu nähdä mun kuvani.
[hymyilee varovasti, ettei näytä vielä ryppyisemmältä]
t: pergamenttipirkko