Keskeytetty yhdyntä

????????

Juu, kävipä päivänä eräänä, että innostuimme mieheni kanssa petipuuhiin. Ehkäisyä ei ollut käytössä vaan keskeytimme yhdynnän ennen siemensyöksyä. Olimme keskeytetyssä yhdynnässä kahdesti peräkkäin.

Onko kukaan tai kenenkään kaveri tullut tuolla tavalla raskaaksi? Mun ei pitäis olla raskaana, sillä kuukautisista oli kulunut vasta viikko, kun intouduimme yhdistelemään pissausvälineitämme. Mutta sit jos olen raskaana, niin oikeastaan aika hauskaa saada kolmas lapsi, vaikkei sitä oltu suunniteltu eikä suvussa ole tapana... ;)

12

1720

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jlkaaa

      kyllä onnistuu tulemaan noinkin,niitähän siittiöitä liikkuu ennen kunnon syöksyäkin..:)kaverilla kävi näin.

    • !!!!!

      "eikä suvussa ole tapana"

      No mutta kyllähän sinä ymmärrät miten tärkeää on noudattaa suvun tapoja?

      Onko teillä sekä sinun että miehesi suvussa samanlaiset tavat? Siis muissakin asioissa kuin tuossa lapsiluvussa?

    • =))))

      ei pahalla mutta nää on niit kysymyksiä jota kuulee teinien esittävän ehkäsy sivulla.

      eli naisella EI ole "varmoja päiviä" vaan munasolu voi irrota missä vaiheessa kiertoa vain. Joillakuilla se irtoaa kun on hyvin kiihoittunut, kai se munasolu "tietää" et nyt olis mahdollisuus.
      miehillä tulee ennen siemensyöksyä niin kutsuttuja touhutippoja, niistä voi tulla raskaaksi.

      siis todennäköisyydet eivät ole parhaat raskaudelle mutta mahdolliset.
      80% hedelmöityistä munasoluista abortuituu ilman että nainen edes huomaa asiaa, mutta aina jotkut ihmiset tulee raskaaksi.

      • mintunvihreä

        Meilä lapsia on aina toivottu ja ajateltu et tulee kuin tulee... ehkäsyä kuitenkin yritettiin käyttää kunnes sit ei käytettykkään vaan katkastiin yhdyntä ennen syöksyä... ja jo toinen tulos tällä tavoin... Mut hyvä vain ku tulee!=)


      • ..............
        mintunvihreä kirjoitti:

        Meilä lapsia on aina toivottu ja ajateltu et tulee kuin tulee... ehkäsyä kuitenkin yritettiin käyttää kunnes sit ei käytettykkään vaan katkastiin yhdyntä ennen syöksyä... ja jo toinen tulos tällä tavoin... Mut hyvä vain ku tulee!=)

        Siis häh? Eikös nykytutkimus väitä, että touhutipoissa ei ole siittiöitä. Ainakin wikipedia sanoi näin. Oletteko oikeasti katkaisseet yhdynnän ennen siemensyöksyä vai onko teilläkin harrastettu useampaa yhdyntää peräkkäin, jolloin spermaa on ollut valmiiksi jo kriittisissä paikoissa?


      • en luottais tippaakaan
        .............. kirjoitti:

        Siis häh? Eikös nykytutkimus väitä, että touhutipoissa ei ole siittiöitä. Ainakin wikipedia sanoi näin. Oletteko oikeasti katkaisseet yhdynnän ennen siemensyöksyä vai onko teilläkin harrastettu useampaa yhdyntää peräkkäin, jolloin spermaa on ollut valmiiksi jo kriittisissä paikoissa?

        touhutipat ovat ne ensimmäiset joissa on paljon kuolleita siittiöitä mutta mahdollisuus on että muutava tervekin päätyy mukaan. Riippuu kuulemma miehestä ja viime kertaisesta sperma syöksystä kuinka paljon terveitä sitten eksyy mukaan.


      • sitä..
        .............. kirjoitti:

        Siis häh? Eikös nykytutkimus väitä, että touhutipoissa ei ole siittiöitä. Ainakin wikipedia sanoi näin. Oletteko oikeasti katkaisseet yhdynnän ennen siemensyöksyä vai onko teilläkin harrastettu useampaa yhdyntää peräkkäin, jolloin spermaa on ollut valmiiksi jo kriittisissä paikoissa?

        kovasti väitetään, ettei niissä siittiöitä olisi, mutta näitä raskautumistarinoita on tullut sen verran reilusti luettua, että en kyllä siihen luottaisi.. Eipä tulisi mieleenikään käyttää kyseistä menetelmää jos ei lapsi olisi missään tapauksessa tervetullut, eihän se mikään ehkäisykeino olekaan!


    • tuo......

      tuleva "touhutippavauva" kävi äitinsä masussa minua viime viikolla morjestamassa. Äitee totesi, että kyllä se maaliman epävarmin ehkäsykeino on tuo keskeytetty yhdyntä, elikkäs kylläpä se on mahdollista.

      • Pitäisköhän meidänkin vaihtaa ehkäisymenetelmää. Kovin tekisi molemmilla mieli kolmatta lasta, mutta kumpikaan ei ole riittävän rohkea yrittämään sitä. Ihania nuo vauvat, aivan ihania! :)))


    • sinulla on

      suunnilleen normipituinen kierto ja suunnilleen normaalin kestoiset kuukautiset, niin silloinhan tuo viikko kuukautisten jälkeen on aika lailla juuri niitä tärppipäiviä. Vai tarkoititko kuukautisten alkamisesta?

      Aika vähän niissä touhutipoissa niitä siittiöitä tuntuu olevan, koska en minä niistä koskaan raskaaksi ole silti tullut. En kauheasti sinuna haaveilisi kolmannesta lapsesta.

    • Anonyymi

      tuo toinen kierros lisää raskauden riskiä koska kärkeen voi jäädä vielä siittiöitä edelisestä laukeamisesta

      • Anonyymi

        Se tenava on jo kohta 14 vuotias teini, aloitus 14 vuoden takaa 😁


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      144
      7228
    2. Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.

      UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M
      Euroviisut
      126
      5035
    3. L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?

      Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa
      Tv-sarjat
      69
      4472
    4. TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a
      Suomalaiset julkkikset
      15
      3533
    5. Natomaa hyökkäsi Iraniin

      Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu
      NATO
      724
      2341
    6. Trump aloitti III maailmansodan tänään.

      Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?
      Maailman menoa
      341
      1920
    7. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      24
      1826
    8. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      9
      1639
    9. Miksi et nainen halua

      minua, kuten minä sinua?
      Ikävä
      68
      1517
    10. Rakas tiedät, että toivoisin

      Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja
      Ikävä
      58
      1468
    Aihe