Etsin haastateltavia tutkimukseen, jonka tarkoituksena on kartoittaa Alzheimerin hoitoon liittyviä haasteita ja tiedontarpeita. Tutkimuksen kohderyhmänä ovat Alzheimeriin sairastuneet potilaat ja heidän läheisensä.
Tutkimuksen avulla saatuja tietoja hyödynnetään suunniteltaessa uutta palvelua, joka auttaa Alzheimerista kärsiviä ja heidän läheisiään, tarjoaa tietoa sekä tukee hoitoprosessia.
Ensisijaisesti etsimme haastateltavia Etelä-Suomen alueelta, mutta haastatteluja voidaan järjestää myös muille paikkakunnille. Haastattelut on tarkoitus toteuttaa syyskuun aikana, tarkempi ajankohta on hyvin joustavasti sovittavissa. Osallistuville on luvassa palkkioksi 50 euron lahjakortti Stockmannille tai Sokokselle.
Jos olet kiinnostunut osallistumaan tutkimukseen tai haluat lisätietoja, olethan minuun yhteydessä puhelimitse numeroon 050 34 97 405 tai sähköpostitse osoitteeseen marika.hiltunen(at)writingmedia.fi.
Haastateltavia Alzheimertutkimukseen
Haastateltavia
1
533
Vastaukset
- omaishoitaja
Onko sähköposti osoitteesi oikea, viestini ei lähtenyt eteenpäin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t846555- 353581
- 443138
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402352Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin282211- 1202113
- 1932087
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292029- 401912
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241648