Nuoret KANARIANSAARILLA?!

matkakuumetta888

Moikka!

Sellasta mietin että tossa joulu-tammikuun vaihteessa tekis kovasti mieli lähteä Kanariansaarille, joten kysymys kuuluukin, mikä olisi hyvä paikka parille 2-kymppiselle menoa kaipaaville nuorille? Minne päin Kanariansaaria? Entä mihin hotelliin? Onko siellä varsinaisia nuoriso hotelleja?

Kommentteja ja ideoita toivoisin Kanariansaarilla käyneiltä?! :)

Kiiitooss

4

1427

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ehdottomasti!

      Gran canarian Playa del ingles on kova menomesta. Siellä diskoa ja baaria riittää, biletystä aamuun asti! :) Lisäks n.6 km pitkä hyvä hiekkaranta, ylettyy naapuripaikkakuntaan, Maspalomasiin asti.. Kannattaa mennä johonkin Inglesin keskustaa lähellä olevaan hotelliin. Sillon ei oo pitkä matka shoppailemaan, rannalle eikä diskoon... Esim. Koka :) Mutta on myös muitakin hyviä hotelleja ja apartomentoksia :)

      ps. Rannal pyörii välil niitä jätkiä ketkä puhuu niistä järjestetyistä baarikierroksista ja veneretkistä. Kannattaa osallistua, hintakaan ei päätä huimaa :) Porukkaa ja kovaa biletystä riittää ;)

      Hauskaa reissua teille! :)

      • on suomalaisten

        keski-ikäisten junttien paratiisi jotka haluavat suomimusaa ja -kaljaa reissullaan. Se on myös kansainvälinen sateenkaariväen kohtauspaikka.

        Kanarialla parhaita nuorten menomestoja ovat ehdottomasti Teneriffan Playa de las Americas, Lanzaroten Puerto del Carmen ja kaupunkimaisuudesta pitävälle Gran Canarian Las Palmas joka ei ole ihan teinipaikka.


      • Kirjotat
        on suomalaisten kirjoitti:

        keski-ikäisten junttien paratiisi jotka haluavat suomimusaa ja -kaljaa reissullaan. Se on myös kansainvälinen sateenkaariväen kohtauspaikka.

        Kanarialla parhaita nuorten menomestoja ovat ehdottomasti Teneriffan Playa de las Americas, Lanzaroten Puerto del Carmen ja kaupunkimaisuudesta pitävälle Gran Canarian Las Palmas joka ei ole ihan teinipaikka.

        Las palmas, Los Kristanos tai Americans takulla parempia nuorille.
        Nimet ovat suomennettuja ( savonnetuja) joten turha nussia pilkkuja ja lähettää jälkilöpinöitä, tulostan löpinänne ja käytän Karjalanmatkoilla vessapaperina.


      • NtiSuomi
        Kirjotat kirjoitti:

        Las palmas, Los Kristanos tai Americans takulla parempia nuorille.
        Nimet ovat suomennettuja ( savonnetuja) joten turha nussia pilkkuja ja lähettää jälkilöpinöitä, tulostan löpinänne ja käytän Karjalanmatkoilla vessapaperina.

        Kerran kävin, noin 23-vuotiaana Inglesissä enkä voi suositella. Ei kyllä ollut kummoista menoa. Joku nelikymppinen suomi äijä koitti pokata ihan tosissaa , hehe:-) Eika hiljasta oli joulun alus viikolla meno baareissa. Las Palmas vaikutti kivalta ku kävin siellä yhden päivän reissulla shoppailemassa. Enemmän oli Inglesissä tosiaan semmosta suomibaari porukkaa, keski-ikäsiä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut = far-right Finns Party?

      Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M
      Maailman menoa
      31
      7044
    2. Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi

      Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja
      Maailman menoa
      114
      3835
    3. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      46
      3776
    4. KÄVELYTREFFIT ?

      Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo
      Ikävä
      250
      1981
    5. Porno-ope?

      Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e
      Maailman menoa
      52
      1872
    6. Hevosmies kylän kunnioitettu herra

      Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka
      Hyrynsalmi
      33
      1860
    7. Opettaja teki pornoa sivubisneksenä

      Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn
      Maailman menoa
      39
      1409
    8. Meidän välillä on jotain erityistä

      ..ja ei mikään helpoin tehtävä olla erillään..❤️‍🔥
      Ikävä
      78
      1273
    9. Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?

      Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj
      Pori
      29
      1211
    10. Tsekkoslovakialaiset Skoodat ei kelvanneet hesalaisille

      Mutta jotain "polskifiiaatteja" Itä-Blokista kuitenkin hommaavat. No kommunistiakvaarioitahan nuo ovat muutenkin. https
      Maailman menoa
      6
      1176
    Aihe