Koittakaapa nukkua hyvin viikoilla 35-36 :D
Itse taidan hankkia korvatulpat.
Ei tämä nyt mielstäni ole mitenkään tarpeellista, häiritä työssä käyvien ihmisten, pienten koululaisten ja kaikkien muidenkin yö-unia. Perseestä koko laitos.
"Helikopteripataljoonalla pimeälentoja matalalla
21.8.2009 11:38
Utin Jääkärirykmentin helikopteripataljoona lentää pimeälentoja maanantaista torstaihin viikoilla 35 ja 36. Lennot tehdään Hughes MD500-kevythelikoptereilla ja NH90-kuljetushelikoptereilla.
Lennot ajoittuvat kello 21-02 väliselle ajalle ja niitä lennetään koko Kaakkois-Suomen alueella, noin sadan kilometrin säteellä Utista. Lennot lennetään pääsääntöisesti hyvin matalalla ja niiden aikana tehdään myös maastolaskuja.
Taajaan asuttuja alueita pyritään välttämään."
http://www.kouvolansanomat.fi/Online/2009/08/21/Helikopteripataljoonalla pime%E4lentoja matalalla/200927574687/4
Puolustusvoimat häritsee
5
469
Vastaukset 5
- vieläpä
Äskeiseen, joo, siellä on kirjoitusvirhe, hihihii.
- Pasifisti
Luuletkos pöljä että kun sota tai pienempi onnettomuus sattuu yllättämään niin on aina valoisaa. Jos tälläisiä vimpaimia hankitaan pitää niitä osata käyttää myös pimeällä ettei kalliit härvelit tipu hämärän yllättäessä pusikkoon .Keskity vaikka kuihtuneen seksielämäsi elvyttämiseen jos et saa kerran nukuttua.
- justjooooooooooo
Ja harjoituksethan on pakko tehdä asutusalueella?
- Aivan..
justjooooooooooo kirjoitti:
Ja harjoituksethan on pakko tehdä asutusalueella?
...oletkos ymmärtänyt, että paikalliset varuskunnat sijaitsevat ASUTUSALUEELLA?
Pitäisikö kalusto aina harjoituksen tarpeen tullen roudata jonnee hevon kuuseen?
Ja mitenkähän tämä mielestäsi tapahtuisi??
Mun puolesta senkun lentävät vaan!
Tasaista pörinää pitävät eivätkä häiritse yhtään.
Ja parempihan on, että niillä lennetään kun on kerran kalliilla hankittu.
Hanki itsellesi oikeita ongelmia, nii ei tarvii turhista inistä. : )
- huhhuhh
On se parempi että omat puolustusvoimat häiritsee, kuin että vieraat sellaiset sen tekisivät...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 41119
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r161982Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.216793- 63695
- 60693
- 67656
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21618Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?132597Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66589Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32568- 34537
- 55528
- 47475
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40473- 44470
- 30463
Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.40453- 36442
Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?94438Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri18430