Huonoja ampumamiehiä nuo talebanit. Ei tule sankarivainaasotilaita suomeen, että saisimme taivastella ja olla kauhuissamme. Syksy menee pilalle jos ei tapahdu!
Näen kuinka naamat venyneenä Tavja Halonen, Matti Vanhanen ja Häkämies, sekä lauma kenraalipiispoja sitten selittää, että “USA:n sotaa kävi nämäkin suomalaiset sankarrsotilaat. Nyt on hurma punannu pölyn ja täyttymys on valunut tilalle. Tunnemme olevamme samaa juutalaiskrristillistä hyvää sakkia. Poikien uhri oli uljasta ja suurta, mutta ei turhaan. Huraa! Huraa! Huraa!”
Paskajuttu tietysti, jos mersu jää tuomatta, mutta onhan laukauksia kuopalla ja virttä veisataan moniäänisesti. Keltainen lehdistö saa värikuvaa pariin kolmeen julkaisuun ja hyvinmenee.
Jaksaako oottaa?
1
448
Vastaukset
- KMNB
Lääkäri unohti sanoa, että lääkitystä ei saa tuplata omin päin?
Minusta jokainen niin poliittisen kuin sotilaallisen johdon ihminen on sanonut, että riski suomalaisille tappioille on olemassa. Viimeksi sen sanoi ulkoministeri Stubb.
Siellä ei kukaan, I say again, EI KUKAAN, ole tietämätöntä tästä uhkasta ja siksi siellä kaikki ovat vapaaehtoisesti. Kokemuksesta tiedän, että sieltä pääsee pois vaikka kesken kaiken. Tietenkin se aiheuttaa sinne jääville ylimääräistä työtä, mutta pois pääsee heti.
Jopa palvelussitoumus sitoo vain puolustusvoimia. Vaikka rauhanturvaaja allekirjoittaa sopimuksen, niin hän voi sen yksipuolisella ilmoituksella purkaa. Ainoa seuraus siitä on, että uudelleen ei kannata hakea.
Qualitas potentia nostra
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 26824480
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?462154- 1961555
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1381437- 281219
- 122978
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30922Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex84811Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t82776- 75698