Mulla ei ole

Pyytää mitään ja silti ajatus susta jonkun muun kanssa
ja se päivä tulee varmasti joskus, se tuo kyyneleet mun silmiini.
4321
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kyyn eleiden joukkoon :)

Äänestä

on paksuna ja tulee kertomaan siitä. Siinä sitten onnittelen vilpittömästi!!!!!

Äänestä

toista ihmistä pyyteettömästi, on aina varaa pyytää jotakin. Rakkaus on niin suuri asia itselle ja sille vastapuolelle, että se kestää ja kärsii.

Mutta jos olet välinpitämätön, et edes pyydä, vaan hautaudut itsesääliin, menetät paljon enemmän kuin ottamalla itseäsi niskasta kiinni ja nöyrtymällä sen verran, että otat sen riskin, että pyydät jotakin. Vaikka vain pientä hetkeä hänen elämästään. Ainakin osoitat, että välität ja yrität.

Äänestä

Torjuiko Hän sinut ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


varaa kirjoitti:

Pyytää mitään ja silti ajatus susta jonkun muun kanssa
ja se päivä tulee varmasti joskus, se tuo kyyneleet mun silmiini.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu