Olen nyt viikolla 14 ja olen aika varma, että tunsin muutama päivä sitten aivan hennon potkun. Voiko olla edes mahdollista? Tuntuuko kaksosita liikkeet aikaisemmin kuin "yksösestä"?
Liikkeet
onko mahdollista?
3373
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Säpinää ja supistuksia taisi olla jo 12 viikolla. Täti neuvolassa totesi 12 viikolla, että olin laskenut ajan *pieleen* ja raskaus on jo 16 viikkoa täysi. Mutta eihän se noin ollut, vaan tuplathan sieltä tuli.
jo noilla viikoilla hentoja hipaisuja alavatsassa. Vähän kuin perhosten räpyttelyä. Saattoivat ollakin vauvojen liikkeitä, sillä samat tuntemukset voimistuivat vähitellen.
Mielestäni voit hyvin tuntea liikkeitä. Itsekin tunsin noilla viikoilla, vaikka muut sanoivat että en voisi vielä tuntea. Harvalla on kuitenkin kokemusta tuplista, vertaavat vaan omaan raskauteen.
Nyt täällä mennään viikolla 29 ja vatsassa on vilkkaita pienokaisia. Voi olla että liikkuvat saman verran kuin yksikin, mutta tuntuu tietenkin enemmän kun kahdeksan raajaa liikkuu siellä.