KIITOS ASKOLA!!!!

tiesin että ymmärrätte

Tuli just koiran kanssa lenkiltä ja katuvalot oli päällä. Lämmin ja nöyrä kiitos!!! Jos vielä sais toivoa... kaukana töissä kun käyn... niin voisko valot sammuttaa vasta n. klo 1:00 ja sytyttää viim. klo 5:00?? KIITOS JO ETUKÄTEEN! Mielelläni maksan! Maksuista en purnaa kunhan elämä pelittää=). Kiitos!

4

513

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oikeudenmukaisuutta kaivaten

      on tienvarressa sitten viim.!!!!! klo 5 kun kelloja kohta siirretään? Tänä aamuna jo ärsytti kun ei tuntunut syttyvän millään........... Töihin ja veromarkkoja tienaamaan on vaan pakko lähtee aikaisin ja täällä maalla se korostuu pitkien työmatkojen takia. Eipä noita töitä vaan riitä paikkakunnalla ja meitä tienaavia varmasti tarvitaan. Iltapäivällä voi sitten sytytellä myöhemmin, ei silloin kellään mitään hätää ja varmasti näkeekin vielä. Aamulla ei nää pahimpaan aikaan askeltakaan eteenpäin ilman valoja. Palaa niin päreet jos ei tää homma toimi! Koirakin pitää muuten viedä autolla tarpeillaan kunnantalon pihall, kun se on niin hyvin valaistu ja minkäköhän takia muuten? Eihän ne tyypit edes liiku pimeään aikaan..................... Ihan vaaaan varmistelen asiaa ettei pinna pääse kärähtämään..

    • lampun ostoon

      ihan peestä koko homma. kun ei toimi niin ei toimi.

      • Valot sammuksiin

        Joskus lapsena uskoi että edes joillakin päättäjillä olisi maalaisjärki päässä, mutta aina joutuu pettymään. En varmasti ikinä enää äänestä yhtään tolloa päättämään asioista Askolassa. Mokomat omahyväiset omia asioitaan ajavat urpot.


    • etkö tiennyt?

      ne katuvalot palaa kunnanjohtajan työaikojen ja liikuntaharrastusten mukaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      84
      1646
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      269
      1551
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      271
      1288
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      169
      1262
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      56
      877
    6. 66
      854
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      65
      843
    8. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      831
    9. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      40
      817
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      44
      791
    Aihe