Jorma-Kalevi Merivirta kirjoitti asiaa heikompiosaisten puolesta (Kymen Sanomat 23.8.2009).
Myös edelleinen kannaotto Kymen Sanomissa oli Merivirralta täyttä asiaa. Harmi, ettei Kotkan kaupunginhallituksen muilla jäsenillä löydy rohkeutta puolustaa vaikeassa asremassa olevia ja nähdä virkamiesten omavaltaisia menettelyjä.
Myös edelleinen kannaotto Kymen Sanomissa oli Merivirralta täyttä asiaa. Harmi, ettei Kotkan kaupunginhallituksen muilla jäsenillä löydy rohkeutta puolustaa vaikeassa asremassa olevia ja nähdä virkamiesten omavaltaisia menettelyjä.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ehdottomasti olet oikeassa tänän asian suhteen. En fanita pätkän vertaa J.Merivirtaa, vaan justiinsa nämä kaksi juttua olen pannut merkille! Ei ollut muiden puolueitten puheissa muuta kuin väkeä ulos ja ainoastaan nämä tärkeät sijaiset! Eipä vasemmistopoliitikot kukaan puhunut vakiväen lomautuksista, vaan hyökkäsivät määräaikaisten kimppuun.
Missä tasapuolisuus? Hyvä Merivirta!
Merivirta luuhaa eniten valtuutetuista kaupungin kokkareilla ja kirjoittaa tuollaista lehdessä hu hu hu
...ne maksaa itse teatteriliputkin, mutta minenkä on demareitten laita?
...toisten taskuilla, ei ne välitä mistään mitään, taaskin työväentalolla pelataan, olkaapa tarkkana persut siellä päätännässä ettei demarit taasen lypsä kaupunkia aatteen varjolla!
kaikkien lypsäjien kuninkaita demarit.
...keljuttaa Luumia, jolla ei kykyä tehdä realistisia päätelmiä nykymenosta.
Kyllä me Luumi tunnetaan! Sama heppu, joka oli väsäämässä Karhulaan jäähallia ja lähti pakoon kuin pupujussi jahtaajaansa!
Kyllä Luumin Jari pitäisi ottaa minun henkilökohtaiseen tukiopetukseeni, niin saattaisi nuo kaupungin velatkin alkaa yhtäkkiä hävitä!