Autokatoksen hinta-arvio

Mitäs vois maksaa omakotitalon pihalle rakennttava autokatos jossa olis myös varasto samassa n. 8m2 tms. varastotilaa ?
55086
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ihan tasan tai enemmän, eipä juurikaan vähempää. Helvetti kun on älytön kysymys. Paljonko ensi juhannuksena voi olla lämmintä jos sataa ?.

Äänestä
  • tuo sun vastaus oli kuin kysymys!!!

    Äänestä

vähintäin ja perustuksista riippuen tuplasti.

Äänestä
  • Kuulostaa aika rotevalta hinnalta. Tein Jukan paketista kahden auton talliksi ja lämpimäksi muunnetun (68m2) version perustuksineen n.12000e. Tuonkokoisen _katoksen_ pitäisi nousta aika edullisesti.

    Äänestä

Maksoin 20m2 varastosta 10000mk. Tein itse harkkoperustuksesta harjaan. Seinään sain villat ilmaiseksi. (Purkivat vanhan öljysäiliön mistä sai kuivaa, ehjää palovillaa noutohintaan...

Luulisin, että 30m2 neliön autokatosvarastohässäkän teet samaan hintaan. (Katosta ei tarvitse eristää... ;) )

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jokuvaan kirjoitti:

Mitäs vois maksaa omakotitalon pihalle rakennttava autokatos jossa olis myös varasto samassa n. 8m2 tms. varastotilaa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu