Apua romanialaisille !

On kyllä surkea kohtalo ihmisparoilla.


http://www.keskipohjanmaa.net/uutisvideo/index.asp?id=2901
5338
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vai apua..hmm.Milläs rahoilla sitten ovat tänne tulleet???Itse kerran laitoin hanuria soittavan käteen leivän..Arvaappa miten kävi?NO kauhea sadatus ja:"mani mani..."

Naapurissa viimekesänä oli heol neljä autoo,ja soittamaan vaan lähettiin joka aamu...
Poismuuttivat niin "tuhat laskua"jäi jälkeen maksamatta.LOISIA he ovat!
Ei penniäkään eikä mitää apuja pummeille!!

Äänestä
  • kun pakkaset alkaa.

    Äänestä

  • joka kansalaisista löytyy köyhiä sekä kusettajia.

    Äänestä

11 miestä vangittu asuntomurtosarjasta Turussa
Maanantai 24.8.2009 klo 13.11

Turun käräjäoikeus vangitsi perjantaina 21.8.2009 kaikkiaan 11 ulkomaalaistaustaista miestä epäiltynä toukokuussa 2009 alkaneeseen asuntomurtosarjaan.

Miehet ovat pääosin muiden pohjoismaiden kautta Suomeen tulleita ja yhtä lukuunottamatta romanialaisia.

Osan vangituista epäillään syyllistyneen kymmeniin pääasiassa Turun seudulla tehtyihin rikoksiin. Tekijät ovat anastaneet omakoti- ja rivitaloista helposti mukaan otettavaa omaisuutta, kuten kannettavia tietokoneita, kameroita, matkapuhelimia sekä rahaa ja koruja

Äänestä

Voihan perkele,viellä apua,MIKS NE ON TÄNNE TULLU??Jokainen tietää,että niitä riittää miljoonia jos niitä aletaan auttaan,ei missään nimessä, meillä on omat mustulaiset,tai loisiahan ne on pitääkö viellä ulkomaan kerjäläiset hoitaa?ja paskat järkeä voi käyttää.Suomi on kusessa ilmanki työt loppuu,ihmisille ei jää kun isot velat,tämä on hyvinvointiyhteiskunta haha!!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Inhimillisyyttä kirjoitti:

On kyllä surkea kohtalo ihmisparoilla.


http://www.keskipohjanmaa.net/uutisvideo/index.asp?id=2901

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu