Onko chinchillat yksineläjiä vai pitääkö olla vähintään kaksi?
Chilla
pörriäinee-een
2
436
Vastaukset
- shiri--
yksinelävälle chillalle tulee pitää seuraa kun ei ole lajitoveria. Paras yhdistelmä on naaras ja kastroitu uros. Muita yhdistämisiä tulee harkita tarkkaan ja vain silloin kun on varma, että tietää mitä tekee. Sinsuista löytyy lisätietoa täältä:
http://www.slcry.net/ - A
Chinchilla on hyvin seurankipeä eläin (vaikkakaan ei viihdy useinkaan sylissä), joten kaksi eläintä on paljon parempi vaihtoehto kuin yksinelävä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585060
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544572Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224499Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2951690- 831329
- 2281308
- 751294
- 3061005
- 199930
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50830