Olemme lähdössä matkalle tammikuussa kyseiseen paikkaan ja tiedustelisin siellä olleilta minkälaisia, nimenomaan bungalowit olivat? Entäs olitteko tyytyväisiä hotellin aamupalaan? Kiitos etukäteen vastauksista, olisi kiva jotain kokemuksia kuulla, kun on niin kova matkakuume jo, vaikka monta kuukautta saa vielä odotella.... :)
bang niang beach resort
khao lak
141334
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Olette tehneet hyvän valinnan!Olimme 2vk tammikuussa 2009 tässä samassa hotelissa khao lakissa ja 2010 helmikuussa lähdemme taas samaan paikkaan.Rana mahtava,kaikki edullista..en tiedä oletteko ennen thaimaassa käyneet mut mitä minä olen esim,phuketista kuullut niin ei voi khao lakiin verrata!Pieni ihana kylä,tarpeeksi palveluita ja bang nianilta hyvä taksilla ajelle khao lakin keskustaan..takuapaan..ja vaik phukettiin!Rannat mahtavat 15km hiekkarantaa..ei hälinää rannalla ainakaan silloin kun olimme 1.1-16.1.2009!Hotelli on kiva pieni hotelli jossa myös hyvä ruoka jos ei jaksa lähteä joka ilta muualle syömään..aamupala myös ok..paitsi kahvi kamalaa..kannattaa viedä keitin ja kahvia mukana!Hotellista vähän matkan päässä aivan ihana pieni kahvila..kävin siel joka päivä herkuttelemassa kylmiä ja kuumia juomia..herkkuvohveleita ja banaani kakkua..nam!Rantaravintolat myös lähes kaikki bang nianin alueella...vain tien ylitys hotellilta niin onkin jo rannalla...mukavaa loman odotusta ja lomaa teille!Niin ja jos vain voitte lähteä liikkeelle skootterilla vuokratkaa ihmeessä ja lähtekää ajelemaan ja katselemaan viidakkoa,norsuja yms aivan itse!
Huoneista kysyisin, että onko vedenkeitintä. Esitteessä ei mainita. Entä hammasharjat ja shampoot, kuten sielläpäin on tapana. Jos vedenkeitintä ei ole, voiko niitä ostaa/lainata jostain?
Kiitän asiallisesta vastauksestasi. Krabi ja Koh Lanta on käyty ja nekin olivat ihania paikkoja, suosittelen. sinulle myös mukavaa loman odotusta ja ennen kaikkea onnistunutta lomaa.
Älä ainakaan suomesta vie pesuaineita mukana, Thaimaasta saat ostaa mitä ihanimman tuoksuisia shampoita, kosteusvoiteita yms, esim apteekit myy. Ja tosi halpoja. hammasharja ei paljoa paina viedä mukana...
tammikuussa oltiin kyseisessä hotellissa ja bungalowissa.
Hintaansa nähden hyvä paikka ja menisin vaikka toistekin.
Bungalowit on pienehkön uima-altaan reunustalla ja itse hotelli pikku kadun toisella puolella, jossa on myös aamupala. Aamupala ihan syötävää kamaa, vaikkei se ollu illalla viimesenä mielessä kun nukkumaan kävi, eikä sinne ihan joka aamu jaksanu raahautua. Puhdasta perusruokaa...
Bungalowien varuste taso oli vaatimaton, sänky, telkkari ja pöytä, ei mitään ylimääräsiä tilpehöörejä.
Henkilökunta oli luotettavaa, kuten muutkin khao lakissa. Esim. Pattayalla esiintynyttä kusetusta ei ollu missään. Kysy jos jonkin askarruttaa.
Ai niin mopon vuokrasin hotellin lähistöltä ja suosittelen sitä paikkaa jos moinen on mielessä. Kaveri oli luotettava ja homma toimi ekaa kertaa thaimaassa kuten oli sovittu. Mopo oli uusi ja vuokra n100baht päivä halvempi juin hotellista. (paikka olisi ollut sama)
viime jouluna oltiin kyseisessä hotellissa bungalowissa ja paikka tod hyvä ja tasokas.en tiedä millaista aamu palan pitäisi olla jos ei "viitti raahautua joka aamu",meidän mielestä ainakin todella hyvää ja mahtavasti esille pantu!ei tule mieleenkään mennä phuket,pattaya tirusti loukkoihin tämän jälkeen.
Harmi vain, että se ei ole enää myynnissä AM. Yritin varata siihen myös tuttavaille samaan aikaan meidän kansssa, mutta sitä ei ole enään saatavana koko kaudella. Varmistin asian, että hotelli on vaihtamassa omistajaa ja sopimusta ilmeisesti ei ole AM kanssa jatkettu?? Toivon että me jo varanneet kuitenkin pääsemme varmasti ko. hotelliin. AM lupasi kyllä tiedottaa muutoksista. Ei ainakaan ole tullut vielä mitään tiedotetta Aurinkomatkoilta. Onko jollain muulla matkan varanneella tietoa tästä?
ollaan lähdössä, meille ei ainakaan ole ilmoitettu hotellin vaihdosta tms. eli toivossa on hyvä elää :)
Vertasin aamupalaa parempien hotellien aamupalaan thaimaassa. Ei tartte loukkaantua :)
Esimerkkinä voin mainita aamupalan koh samuilla ja nora beachissa. Sitä aamupalaa oikeesti odotti jo illalla kun paino pään tyynyyn.
Minusta se oli puhdasta perushuttua, jota uskalsi syödä ilman mahatautia.
Mahatauti matkalla kyllä tuli mutta ei kyseisestä hotellista, vaan rannan bambu baarista tai hotellin lähellä olevasta pihvi ravintolasta.
miten niin ei ole valikoimassa.meillä on myös sinne varattuna matka.katsoin tammikuun matkahakua
am:ltä ja laitoin kyseisen hotellin sinne ja oli se valikoimassa.suosittu hotelli.itse tilasin kesän alussa
ja saimme viimeisen huoneen sieltä.
Se on ollut pois tosi kauan myynnistä, mutta nyt tosiaan näkyi pari lähtöä. Itse varasin heti kun tuli myyntiin. Tutut oli myös aikeissa sinne, mutta varasivat toisen, koska sinne ei saanut enää matkoja. Siinä on ollut jotain omistajavaihdosjuttuja.
itse varata netistä esim asiasroom, ebookers ja lukuisat muut -otat sitten vaikka vain suorat lennot phukettiin matkatoimistolta tai reitillä Bkk:n kautta.niin ja säästä montasataa/hlö
Tuon hotellipaketin kohdalla ei montaa satasta/nuppi säästy. 2vkoa n.1200 aikuiselta ja 970 lapselta aurinkomatkoilla hiihtoloman aikaan (sis.aurinkosäästö 3aik. 3 lasta). 6 hlöä=3huonetta, eli väljää asumista. Kuljetukset sis ja oppaan palvelut, jos tulee jotain isompia juttuja, kun Thai ei itsellä taivu.
Tammikuussa 2010 lomailtiin täällä.Oli aivan ihana paikka, hotelli oli siisti, hyvät ruuat, todella hyvää palvelua. Ihanan rauhallinen hotelli ja rauhallinen fiilis, pystyi rentoutumaan. Siivous pelasi ja kaikki vaan positiivista. Henkilökunta oli ystävällistä ja varsinkin allas baarin pojat ystävystyivät meidän teinien kanssa :) Kertokaahan terveisä eräältä tyytyväiseltä perheeltä jossa oli 4 lasta.