Liiterikytät liikkeellä!

Entisen Neuvostoliiton malli on kiirinyt jo ylivieskaankin,jotkut kyttää missä ihmiset puitaan varastoivat. Ei uskoisi millään nykysuomessa tuollaista toimintaa olevankaan, vaan toisin on.
2457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onkos sulta unohtunu rakennuslupa hakematta, kun noin kismittää. Itepä oot lakia rikkonu, älä valita

Äänestä
  • On aikoihin eletty,kun virkamiehillä ei ole muuta hommaa,kuin kytätä kameran kaqnssa ihmisten asuinympäristöä.Vois vähentää julkishallinnon kuluja ja tuottavuutta tehostaa oikeiden asioiden puitteissa,Mitä muille kuuluu missä puita kukin säilyttää.eli onko parempi ressun alla,vai liiterissä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pressunallako puut? kirjoitti:

Entisen Neuvostoliiton malli on kiirinyt jo ylivieskaankin,jotkut kyttää missä ihmiset puitaan varastoivat. Ei uskoisi millään nykysuomessa tuollaista toimintaa olevankaan, vaan toisin on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu