Muumimukeja

Mistä saisi suht edullisesti muumimukeja? Iittalan outelet varmaan yksi paikka ja prisma.. Kirpparilla en ole tainnut niitä nähdä..
3462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Silloin tällöin Prismat, Citymarketit, Tarjoustalot, Robin Hoodit, Tokmannit jne. myyvät muumimukeja aika edullisestikin. Harvoin sentään alle kympillä selviää.

Kirppareilla kannattaa olla tarkkana, ettei maksa ylihintaa sellaisista mukeista,
mitkä ovat vielä tuotannosta - joita siis saa kaupoista uutenakin, ehkä edullisemminkin.

Äänestä

mulla olis pari vähässä käytössä ollutta mukia tarjolla. niiskuneiti, muumimamma ja nipsu

Äänestä

Tosi monta muumimukia. Tosin oon niihin niin kovin kiintynyt etten tahtois luopua. Kuulin vaan että jotkut keräilijät maksaa vanhoista mukeista satojakin euroja? :O Paljonkohan lähtis vuoden 1990/1991 keltasesta "muumimamma askareissaan" mukista?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mistä? kirjoitti:

Mistä saisi suht edullisesti muumimukeja? Iittalan outelet varmaan yksi paikka ja prisma.. Kirpparilla en ole tainnut niitä nähdä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu