Laiva katoaa maailmam merille helposti

Kommarihallinnon aikana N-liitossa kokonaisia junia matkalla Tyynen meren rannikolta Euroopan puolelle.

Itänaapurimme hallitsee katoamistemput.
1162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sama systeemi siellä on vieläkin, vaikka näennäistä pintaraapaisua on tehty. Kolhoosit purettu, missä ihmisten oli hyvä ja turvallista elää yhteisössään. Puhuvat nyt entiset kolhoolilaiset. Huonommin on nyt, kertovat he.
Siellä vallitsee diktatuuri, niinkuin ennenkin. Ei siellä kansalla ole ollut koskaan mitään sananvaltaa.
Puhun kokemuksesta ja näkemyksestä, lähes tuhat kertaa siellä aikoinaan käyneenä. Tavallinen kansan ihminen on siellä hyvä. Politiikka vetää siellä hyvänkin ihmisen ajatuksen kieroon. Onneksi siellä on joitain journalisteja ketkä yrittää hoitaa oikeanlaista tiedotusta kansalle. Heidän kohtalonsa on karu. Viime vuonnakin tapettiin kolmisenkymmentä journalistia. Yhtäkään murhaajaa ei ole pidätetty, tai siis saanut tuomiota.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laritsa M kirjoitti:

Kommarihallinnon aikana N-liitossa kokonaisia junia matkalla Tyynen meren rannikolta Euroopan puolelle.

Itänaapurimme hallitsee katoamistemput.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu