Pulinat Big Brother

Olisikohan hauskaa jos kaikki aktiiviset nimimerkilliset pulisijat
ja muutama valikoitu puskis pantaisiin kolmeksi kuukaudeksi
samaan suljettuun tilaan BB tyyliin? Selviäisikö riidat?
Nähtäisiinkö verisiä tappeluita? Syttyisikö romansseja?
Olisi ainakin katsojille viihdettä(?).
13199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Juu olisi se varmasti aika huvittavaa katsottavaa : D Yhteen lyöttäytyy kaikki pikku koirien omistajat ja isojen koirien omistajat ja keskikokoisten koirien omistajat seuraavat sivusta. Sitten jokainen vaan penkoisi jokaisesta jotain mistä saisi kahakan pystyyn..

Kannatan!

Äänestä

puskis? No hyvä, valitsenpa siis itseni mukaan!!
Perustelut: saataisiin hyvä kolmiodraama eli arkipiru, dava ja minä! Siinäpähän sitten piruparka olisi helisemässä kun olisi kahden akan loukossa!!! Minä kun oon vähän kattellut tota pirulaista sillä silmällä.. ;))
Ja sitten mulla on kumiankka jota voitaisiin uittaa porealtaassa ja tarvittaessa käyttää sitä myös pallon asemasta kun leikitään polttopalloa!!!
Ja koska olen puolueeton ja omaan koirienkoulutustaitoa, sopisin oikein hyvin erotuomariksi kun äkäisiä narttuja erotellaan toisistaan..

Joko vakuutin valitsijat?

Äänestä
  • sinä minut vedit tuohon mielikuvitusfarssiisi; olenhan tunnetusti onnellisesti avioliitossa enkä puutettakaan ole nähnyt sitten teini-iän, joka silloinkin johtui vain siitä, että olin niin nirso ja minulle kelpasi vain kaikkein kaunein, ystävällisin ja anteliain naispuolinen henkilö.

    Äänestä

  • arkipiru kirjoitti:

    sinä minut vedit tuohon mielikuvitusfarssiisi; olenhan tunnetusti onnellisesti avioliitossa enkä puutettakaan ole nähnyt sitten teini-iän, joka silloinkin johtui vain siitä, että olin niin nirso ja minulle kelpasi vain kaikkein kaunein, ystävällisin ja anteliain naispuolinen henkilö.

    huumorista? ;))))

    Äänestä

  • kuullut kirjoitti:

    huumorista? ;))))

    tosin harvoin tällä palstalla, mutta esitän saman kyssärin sinulle.

    Äänestä

sama ajatus tuli miuleki mieleen tossa aiemmin :D
Se vois olla hauskaa seurattavaa ja takuulla k-18!
Mut ehkä kannattaisi ottaa myös pulisijoiden koirat mukaan,olisivat omiaan lisäämään epäsopua ;)

Äänestä
  • koiratkin mukaan (onhan siellä iso piha-alue), mutta tehdäämpä siitä vieläkin hauskempaa ja extremempää ts. kissat kanssa! Voin luvata että luvassa olisi vauhtia ja vaarallisia tilanteita.. ;))

    Äänestä

Voisi joo katsojat nähdä noita kaikkia ja paljon muutakin mukavaa. :D

Taashan tuo big brother alkoi tulla telkassa, onhan jälleen sekalainen seurakunta,
mitä eilen tuota katsoin...

Äänestä
  • hieman suurempaa ikäjakaumaa asukkaissa, sillä ei yks ylipirtee mummo vielä tossa porukassa paljoa pakkaa sotke. Joskus ois kiva nähdä tuolla ihan oikeesti aikuisia, eikä vain märkäkorvaisia wannabe-aikuisia!

    Meno oli sitä vanhaa tuttua eli ensin soppaa, sitten suutelua ja lopuksi sammumista. Ainoot kunnon naurut irroitti ainoastaan eräät kulmakarvat :)))))))))))))

    Äänestä

  • toivonut kirjoitti:

    hieman suurempaa ikäjakaumaa asukkaissa, sillä ei yks ylipirtee mummo vielä tossa porukassa paljoa pakkaa sotke. Joskus ois kiva nähdä tuolla ihan oikeesti aikuisia, eikä vain märkäkorvaisia wannabe-aikuisia!

    Meno oli sitä vanhaa tuttua eli ensin soppaa, sitten suutelua ja lopuksi sammumista. Ainoot kunnon naurut irroitti ainoastaan eräät kulmakarvat :)))))))))))))

    "Voi daa!"
    "Mun kulmakarvat!"
    "Mä oon tosimies!"
    "Miten sä voit luulla mua homoksi?!"
    "Mun kulmakarvat!"
    "Ei kai se nyt hei oo homomaista jo nyppii kulmakarvat?"
    "Mä tykkään pitää huolta mun kulmakarvoista."
    "Mä vihaan niitä vitun homoja!"
    "Siis onks se sun mielestä homoa jos nyppii kulmakarvojaan?" :D

    Äänestä

  • Jere-lahti kirjoitti:

    "Voi daa!"
    "Mun kulmakarvat!"
    "Mä oon tosimies!"
    "Miten sä voit luulla mua homoksi?!"
    "Mun kulmakarvat!"
    "Ei kai se nyt hei oo homomaista jo nyppii kulmakarvat?"
    "Mä tykkään pitää huolta mun kulmakarvoista."
    "Mä vihaan niitä vitun homoja!"
    "Siis onks se sun mielestä homoa jos nyppii kulmakarvojaan?" :D

    kun kyseinen nuorimies istui siinä päiväkirjahuoneessa ruikuttamassa, että siinäpä meillä on Niko II vaikka tää ei ookkaan homo vaan tosimies.. Puuttui vaan se, että hän olisi ruvennut parkumaan että "Päästäkää mut pois täältä!!" ;)))

    Viina on viisasten juoma..

    Äänestä

No tuskin selviäisi riidat! :-))))

Äänestä

Tapeltaisiin, riideltäisiin ja oltaisiin nokkapokkaa, mutta sihujuoman kannustamana kaikki olisi yhtä onnellista perhettä porealtaassa -- ellei jotakuta hukutettaisi ihan vaan puolihuomiossa.
Romanssien syntyminen olisi toivottavaa, mutta ellei täällä ole sateenkaaripopulaa enemmälti, niin noista muutamasta miehenpuolesta tulisi kyllä kova tappelu.
Haluaako joku tehdä jo ennakkovarauksia?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KP-BB kirjoitti:

Olisikohan hauskaa jos kaikki aktiiviset nimimerkilliset pulisijat
ja muutama valikoitu puskis pantaisiin kolmeksi kuukaudeksi
samaan suljettuun tilaan BB tyyliin? Selviäisikö riidat?
Nähtäisiinkö verisiä tappeluita? Syttyisikö romansseja?
Olisi ainakin katsojille viihdettä(?).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu