Kotkan Persu päällikkö

ei tiedä

missä puolue menee.

Soini tai Eerola ei tiedä
Kirjoittanut: Totuus Komissaari / 2.8.09 / klo 19:47
PeruSS puolueen paikkaa poliittisella kartalla valtakunnallisesti.

MTV3-STT
Perussuomalaisten Soini kokoaa uutta puoluetta
02.12.2000 09:13
Perussuomalaisten puheenjohtaja Timo Soini

Perussuomalaisten puheenjohtaja Timo Soini kokoaa Suomeen uutta oikeistopuoluetta. Soinin mukaan Suomessa on viiden vuoden kuluttua samanlainen oikeistopopulistinen puolue kuin Itävallassa ja Norjassa.
-Jos sellaista ei synny, olen epäonnistunut. Ja jos silloin vielä on Perussuomalaiset-puolue, en voi tästä syystä olla sen puheenjohtaja, Soini sanoo.

KySa 2.9.2008 4:00
Kansallismieliseksi työväenpuolueeksi määrittelee Eerola puolueensa. Hän kertoo ilahtuneensa siitä, että vasemmistoliittolaisten näkemykset ulkomaalaispolitiikassa on lähentynyt perussuomalaisten linjaa.

Kotkan "sisäpolitiikassa" perussuomalaiset tähtäävät Wanhan Kymin jättämään aukkoon. Vaaliohjelma alkaa vaatimuksella keskittää kehitystoimia Jumalniemeen ja Karhulaan, jossa puolueen näkemyksen mukaan on aineksia maakunnalliseksi keskukseksi.


Kirjoittanut: PerusRaul / 5.8.09 / klo 14:04
Juho todellakin on ilmaissut jossakin yhteydessä että paikallisesti (kymi) olisimme työväenpuolue. Tähän olen minä ja Hirvonen antaneet kommentit useasti, olemme eri mieltä, siinä ei ole mitään ihmeellistä. Olemme oikealla, piste.

1

369

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pirre.p

      No linja totaalisesti hukassa.

      -Puoluseessa (ja varsinkin kannattajissa) koko joukko urallaan epäonnistuneita, syrjään jääneitä tai muiden puoluiden hylkäämiä tyyppejä joilla yksinkertaisesti ei tietotaito riitä.

      Normaali perussuomalainen itkee kun asiat on huonosti ja, että jotain pitäisi tehdä, mutta tekemään heistä ei taida olla. Pahoin pelkään, että muutaman vuoden kuluttua ei tusosa porukassa vastuunkantajat on aika vähissä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      20
      1761
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      144
      1738
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      318
      1413
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1108
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      209
      1102
    6. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      139
      1048
    7. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      975
    8. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      3
      945
    9. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      11
      945
    10. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      49
      898
    Aihe