Suomessa eniten

Suomessa on eniten poroja koko eu-n alueella.
2217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ensin pitää olla aivan varma asiasta ennen kuin sitä alkaa mainostamaan.Oletko käynyt sen rajan yläpuolella mistä porotalousalue alkaa?.Se on vanhaksi mennyt vitsi jos puhuu poroista,mutta oikeat porot on sinulle tuntemattomia.Eteläsuomen ihmisen vatsa ei kestäisi aitoa poronkäristystä,siinä käytetään niin paljon rasvaa jos sen oikeaoppisesti valmistaa.

Äänestä

Suoemn porokanta on kasvanut merkittävästi viimeisen kymmenen vuoden aikana, samana aikana Ruotsin porokanta on taantunut ja Norja pysynyt lähes ennallaan. Norjassa on ilmeisesti porotalous kestävimmällä pohjalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


poroja. kirjoitti:

Suomessa on eniten poroja koko eu-n alueella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu