Olen missannut jotain

Siis lihapulla paketissa on suoja kaasua, samoin pihvissä jne. Ei makkarapaketissa ole käsittääkseni suojakaasuja.. Vai olenko väärässä.

Muutaman tunnin seisoneena voi huoletta syödä ja hei kamaan! Pilaantuneen ruuan haistaa ja maistaa!

Ja suojakaasu kirjoitetaan yhteen :-)

HORST!
1100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Noi on oikeesti syötävissä parin tunnn lämpimässä olon jälkeen.

Mustutan että LIHA pitää ottaa lämpenemään jääkaapista pari tuntia ennen paistamista / grillaamista.

Mites sitten valmistuote jonka voi syödä vaikka suoraan paketista?

En nyt jaksa etsiä grillausvinkkejä, mutta kaikki löytää ne itsekkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


BB-makkara kirjoitti:

Siis lihapulla paketissa on suoja kaasua, samoin pihvissä jne. Ei makkarapaketissa ole käsittääkseni suojakaasuja.. Vai olenko väärässä.

Muutaman tunnin seisoneena voi huoletta syödä ja hei kamaan! Pilaantuneen ruuan haistaa ja maistaa!

Ja suojakaasu kirjoitetaan yhteen :-)

HORST!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu