Moi.Kertokaapa tietävät miten kyseinen rotu/koira tulee toimeen kissojen kanssa?Meillä perheessä 3 kissaa joista vanhin 2 v eli kaikki "aika"pentuja.Asumme kaupungissa ja tiedän että jackrussellinterrieri vaatii paljon liikuntaa,kissat ovat taas ihan sisäkissoja.Lähinnä kyselisin sitä miten tulevat toimeen keskenään eli kokemuksia kaivataan tietäviltä.
jackrussellinterrieri ja kissat?
3
2103
Vastaukset
- monesti menee
ihan hyvin mutta selkeät säännöt pitää olla kissoille ja koiralle eli komennetaan aina kun menee överiksi jos koira liikaa häslää tai kissat. kissatkin varmasti opettaa pentua miten mennään kissa koiralaumassa aivan kuten sinäkin. :)
- hammiaau
Riippuu kissoista, kuten tässä minun tapauksessani, jonka tuonne kirjoitin: http://keskustelu.suomi24.fi/node/8418520
- imk4p
Meille 2 narttu kissaa (2kk) ja uros russeli (8kk) tulivat viikon välein niin, että kissat olivat jo hiukan taloon tottuneet, alkuun oli sähinää ja haukkumista ja siksi pari viikkoa oli verkkoaita huoneen ovessa erottamassa mahdolliset yhteenotot.
Sen jälkeen on kissat ja koira eläneet sulassa sovussa, tosin tuntuu siltä, että kissat haluavat koiran kaveriksi enemmän, nukkuvat koiran paikalla koiran ollessa muualla ja hakeutuvat viereen jos vain mahdollista.
Koiralla on muut asiat mielessä ja tuntuu, että se vain sietää kissoja koska ne asuu saman katon alla ja ovat isännän ja emännän "kavereita".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2401898- 1861601
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461230Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50952- 40769
- 14760
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30751Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21740Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23712Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627