Ostin ekan bensa carina2:en ysikytluvun alusta ja kiinnostaa millainen lämppäri tuossa on? Tarkeneeko talvella?
Hiacessa oli huono lämppäri että oliko tuo toyotan ominaisuus vai diisselin ominaisuus?
Autolla ajettu 240tkm. ja tuntuu jämäkältä mutta hanttimiehen puolen eturenkaan seutuvilta kuuluu töyssyissä joskus (ei aina) pientä räminää. Joku sieltä on irti tai löysällä eli onko joku vakiokohde?
Eka carina2
2
358
Vastaukset
- lorppu
Hyvän auton menit ostamaan.
Tollanen matka ei kuluta Carinasta kuin polttoainetta. Veikkaan sulla olevan katalysaattorin suojapelti löysällä, vääntele sitä reunoista niin ei pääse rämiseen.
Ikävä kyllä Carinan vakiokohde on sähköjärjestelmä, eikä mikään mekaaninen. Ja niistä sotkuista ei moni henkilö ota selvää. Monella on hajonnut parinsadantuhannen paikkeilla ruiskusuuttimien ohjausjaksotuksen tyristori. Ei paha vaihtaa jos tajuaa pikkasen elektroniikasta..- Myös Carina II GLi
Miten tuo ruiskutussuutinten ohjauksen tyristori oireilee? Ja missä sijaitsee? Mitä maksaa?
Myös minulla tuo pakosarjan pelti rämisee, joten noudatan ohjetta;).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin27710342IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3327322Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?861967Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1211703Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61521Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751459- 1091191
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin48979Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26838MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312762