Löytyykö?
22.06
ravustaja
12498
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
22.6. syntynyt rapunainen
Silloin oli vielä juhannusaatto kun synnyin.Ihan kiva merkki tuo rapu,vai mitä?
En tajua juurikaan näistä horoskoopeista. Eksyin ihan vahingossa aiemmin tälle palstalle.
Olen tosiaan rapu. Olen selaillut noita aiempia viestejä läpi ja huomannut, että yleinen luonteenpiirre ravulla on ujous/mustasukkaisuus.
Kuinka sopiikaan... voisiko horoskoopilla olla sittenkin jotain merkitystä noihin luonteenpiirteisiin?
Pakko kai se on uskoa. Varsinkin kun monen ravun tunteet/elämä on muutenkin samanlaista. Vai onko tuo sattumaa?
Olisi hauska tavata joskus toinen rapu, varsinkin 22.6 syntynyt. En tiedä onko tuolla päivämäärällä merkitystä, mutta en haluaisi kuitenkaan etukäteen tietää jos toinen on rapu.
Minkä merkin nainen sopisi rapumiehen pidempiaikaiseksi "partneriksi"?
...sopisi rapumiehelle rapunainen. Olen 22.6 syntynyt nainen ja mieheni on heinäkuun rapu. Hyvin sovitaan yhteen eli näin meillä, ei voi tietenkään yleistää, sillä jokainen on oma persoonansa.
Tääl on kans 22.6.1982 syntynyt pimu.
Olen 1974 syntynyt "poju".
Hei,
Olen myös syntynyt 22.6 ja juhannusaatto oli silloinkin...
Hauska juttu,täälä myös 82vuonna syntynyt pimu.Terkkuja vain teille muillekkin ravuille!
22.6.72 klo 18:20
Olen myös 22.6 syntynyt rapunainen ja silloin oli velä juhannusaatto. Poikaystäväni on heinäkuun rapu ja hyvin sovimme yhteen!
Aika hyvä päivä syntymälle ;)
OSU JA UPPOS...vielä sama vuosikin kuin ravustajalla =D