Miksi nämä tarotpakat maksavat tyyliin 50 euroa jotkut? Mikä hinnan muodostaa? Miksi tavallisen korttipakan saa parilla eurolla? Internetistä voi printata kortit jos haluaa ilmaiseksi.
Mikä pakoissa maksaa?
3
844
Vastaukset
- oooh...
Mitkä kortit maksaa 50 e? Joku pieni erikoispainos kyseessä? Pelikortit on pienemmät ja niitä myydään paljon enemmän kuin tarot kortteja, siksi pienempi hinta. Ulkomaalaisista kirjakaupoista löytyy kohtuullisella hinnalla jos sulla on esim. visa electron. bookdepository piste com on yksi ihan kiva kauppa..
- Tarotpuu
Normihinta Tarot-pakoille pyörii siinä ( /-) kahdenkymmenen euron hujakoilla. Euro ja valuuttakurssit toki vaikuttavat asiaan, eli tällä hetkellä tilaamalla USA:sta saa saman pakan usein halvemmalla, vieläpä postikulujen jälkeenkin. Ja tietenkin jälleenmyyjät laittavat oman osansa hinnan päälle. 50€ pakasta kuulostaa siltä, että kys. pakka on joko isompi kooltaan, jolloin kyse on ainakin osittain jo painokustannuskysymyksistä, tai sitten pakka on harvinaisempi, esim. pienipainoksinen keräilykohde. Joskus varsinkin nettikauppojen valikoimassa olevista pakoista ei selkeästi käy ilmi, onko kyseessä pelkkä pakka vai pakka kirja. Jos pakettiin kuuluu korttien lisäksi opaskirja voi hinta silloin heilahtaa tuonne viidenkympin kohdalle. Mutta kyllä, netistä löytyy kuvia ja printteri on hyvä ystävä :)
t. Tero / Tarotpuu - Nuhanenäinen
En minä ainakaan niin paljon maksanut Tarot-korteista ja ostinhan mä vielä Tarot-kirjankin.
Oiskohan maksaneet muutaman euron ne kortit ja kirja hieman enmmän. Kortit ovat upeat ja kirja hyvä, lisäksi korttien mukana tuli pikkunen taskukirja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522115
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3321303Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941235- 1571158
- 68961
- 35948
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31889Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59838Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta24814Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46789