Poika vailla nimeä.. Vanhemmat lapset ovat Uula ja Nilla.. Olemme virosta lähtöisin, emme löydä enää mistään -la loppuisia nimiä pojalle.. Keksikää siis nimi joka sopii Uula ja Nilla nimien kanssa.. Toisia ja kolmansia nimiä ehdotelkaa myös.. Uula on siis poika ja Nilla tyttö.. Jos olisi syntynyt tyttö hänestä olisi tullut Kalla.. Uulan ja Nillan koko nimet ovat Uula Allan Valdemar hän on 11 vuotta ja Nilla Eva Vivian 8 vuotta.
Nimi pojalle..
11
1898
Vastaukset
- xerttu
Lappivaikutteista nimeä Asla.
Asla Eino Daniel- alk..
Asla kuulosta todella kivalle nimelle.. Pistetään harkintaan..
- Tytön nimi?
Tunnen tytön/naisen, jonka nimi on Asla.
- Mauriina
karjalaiset nimet Kaurila (=Gabriel) ja Miikkula (=Nikolaus) päättyvät tuohon la-päätteeseen. Muita en nyt tähän hätään muista.
- Primrose
on varsin vähän a-, saati la-loppuisia miesten nimiä. Ei tule mieleen mitään täällä jo esitettyjen lisäksi, paitsi Oula, mutta sehän on sama nimi kuin Uula.
Tässä muutama toisenlainen nimi, jotka mielestäni sopisivat:
Eelis
Elmo
Ilkka
Lalli
Sauli
Veljo- alk..
on kiva nimi..
- NimiTäti
Niila on nousemassa muotinimeksi vai onko teidän perheellenne liian lähellä Nillaa?!
- Niila ja Nilla
mene täysin sekaisin. Kyllä lapsella pitää olla oma nimi. Tuo Asla on kiva.
- mun list
Suosittelen nimeä Jola. Mutta tässä muutama lisää mitä löytyy suomen väestörekisteristä muutama.
Ola
Nikla
Mikla
Jola
Jala- mun list
Unohdin nimen Bela, sitä löytyy suomessa poikaa ja tyttöä, mutta on muissa pohjoismaissa pojan nimi.
Jos kirjoitat googleen, nordic names, niin löytyy paljon mielenkiintoisia pohjoismaisia nimiä, sieltä löysin nimen Bela. - alk..
Jola nimeen törmäsin jokin vuosi sitten.. Hyvä kun muistutit nimestä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1301355
- 101876
- 75713
- 51605
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa13511ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40484Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153451Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30417Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175384- 25381