Omat lehtokotiloni ovat aina syöneet ''raastettua'' seepiansuomua. En ole ikinä laittanut kokonaista seepparia niille. Pärjäävätkö ne ruuan päälle raastetulla seepparilla?
Olen aina ihmetellyt miten kotilot parittelevat. Itselläni on 2 lehtokotiloa eivätkä ole ikinä munineet (ovat olleet yhdessä n. 3kk). Haluaisin kovasti poikasia..... Miten lehtoni saisi parittelemaan. Millaisia ja minkä kokoisia munat ovat?
Kyselee: Kotiloharrastaja
Seepiansuomusta...
kotiloharrastaja
3
411
Vastaukset
- joosddssdds
Kyllä ne kai, mutta varminta olisi tietysti että olisi ainakin pala kokonaista seepiaa tarjolla.
- kotiloharrastaja
Seeppari haisee...... siksi en halua laittaa sitä kokonaan sinne. Terra on just siivottu ja ei haise, mutta heti kun laitan seepparin, se haisee. Seeppari kyllä on ihan tuoretta.
- dddssddsds
kotiloharrastaja kirjoitti:
Seeppari haisee...... siksi en halua laittaa sitä kokonaan sinne. Terra on just siivottu ja ei haise, mutta heti kun laitan seepparin, se haisee. Seeppari kyllä on ihan tuoretta.
Ei seeppari paljoa haise ainakaan omasta mielestäni. Kuitenkin kotiloiden pitää saada kalkkia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä16811561- 288142
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.586056Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1665007- 244775
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai404411Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1074303- 1063702
- 803290
- 481801