Miten pitkä matka ihmisen on eron jälkeen kuljettava yksin ja koulittava (tai kidutettava) itseään, ennen kuin uskaltautuu minkäänlaiseen suhteeseen, edes ystäväksi ja tapaamiseen vastakkaisen sukupuolen kanssa.
Tapasin pari viikkoa sitten ihan mukavan tuntuisen miehen ravintolassa. Asiallisesti hän saattoi minut kotiin. Vaihdoimme numeroita. Soitto tulikin. Sopimattomaan aikaan minulle, mutta luvatusti soitin takaisin. Sovimme tapaamisen alkuviikolle. Kohteena joku mukava ravintola, illallisen merkeissä. Hän lupasi soittaa.
Mutta miten ollakaan, tuota soittoa ei sitten kuulunut ollenkaan.....kummastutti. Miksi aikuinen mies sanoo soittavansa ja kertovansa minne mennään syömään, ja.....
Hämmästyttää, kummastuttaa pientä kulkijaa. Mikä aikuista ihmistä pelottaa noin hirvittävästi, ettei asioista voi asiallisesti sopia?
Pitkä matka
pelosta onneen
0
640
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18011026Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9210492Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2355930Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1804744Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313226- 1713215
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin392033Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981608Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61450Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161374