Löytyisköhän Kainuusta tai Pohjois-Pohjanmaalta edullista rantatonttia? Puolangalla esim.
Suolijärvi, Pohjois-Pohjanmaalla Oijärvi, Pudasjärven seutu tms. Tietysti edullinen mökki järven rannalla olisi vielä parempi ratkaisu.
Vastaukset: [email protected]
Suolijärvi, Pohjois-Pohjanmaalla Oijärvi, Pudasjärven seutu tms. Tietysti edullinen mökki järven rannalla olisi vielä parempi ratkaisu.
Vastaukset: [email protected]
Vastaukset 6
Vanhimmat
http://www.laatumaa.com/laatumaa_index.asp?Section=9
tai
http://www.bonvesta.fi/kohdepalvelu/rantatontit.asp
Hintatasohan on noilla mainitsemillasi alueilla huomattavasti edulisempi kuin esim. täällä Keski-Suomessa.
Joo..on katsottu. Puhosjärven tonttejakin käytiin katsomassa, mutta ei oikein innostanut.
paljonkonko sähköistetty mökki maksaa joen/järven rannalla suolijärvellä.
Ei siellä taida mökkejä siellä olla myynnissä. Olisi iso järvi ja kalaa...
Esimerkiksi tällainen rantatontti Kainuussa: http://www.nettiasunto.com/23880
Kainuussa ison veden äärellä (mm. Oulujärvi, Nuasjärvi, Iso-Kiimanen) tonttien hinnat ovat korkeita ja nousevat koko ajan, koska vapaita ei enää ole paljon jäljellä! Nuasjärven ja Iso-Kiimasen tonttien hintoihin vaikuttaa myös Vuokatin laskettelukeskus korottavasti! Noiden vesien ääreltä tontti on suhteellisen hyvä sijoituskin ja vielä parempi jos sinne hommaa mökin jne..
Sen sijaan jonkun pienen umpeen kasvavan lammen tms, rannalta voi saada huokeastikin, mutta onko se sitten sen arvoista onkin eri asia. Kainuussa kyllä tällaisia kohteita on paljon tarjolla.