Lihavan säännöt
Nainen
3727
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Juttu oli tosi hauska, ja tositapahtumiin perustuva:) Onko laihoille vastaavaa? Nauratti se kohta jossa sanotaan että lihava saa nauraa vain itselleen. Pitää muuten paikkansa. Olen aika ronski suustani ja annan sanan sanasta kovin helposti. Olen todennut että minä en saa loukkaantua, mutta jos huomautan itse "leikkimielisesti" toisten ulkonäöstä, saan mulkoilut palkakseni. Nykyisin aloitankin piilo ilkeilyyn vastaamisen näin... "niin onhan tämä lihavuuskin kurja juttu josta on paha päästä eroon, MUTTA en kyllä sittenkään vaihtaisi tätä esim. kieroihin silmiin, akneen, hörökorviin, kaljuuteen (tuo on miehille tosi paha). Vaihtoehtoa voi muunnella vit...lijan mukaan. Uskokaa pois, tällä pärjää aika pitkälle:)
Ei ole laihoille vielä kehitelty vastaavia sääntöjä. :)
Kun joku "ystävällinen" tuttu aloittaa näin..."älä nyt loukkaannu, mutta kyllä sinun pitäisi vähän laihtua"... niin siihen vastaan että "älä nyt sinäkään loukkaannu, mutta millä tavoin se parantaisi sinun elämääsi jos minä laihtuisin, kun asia sinua tuntuu vaivaavan"?
Tai vaihtoehtoisesti: Kerran minun ulkonäköni näyttää häiritsevän sinua, niin pakko on minunkin sanoa "näin ystävänä", että voisit tehdä jotakin tuolle tukallesi, (vaatteillesi, luojan luomalle nenällesi, couperosallesi, jne.).
Ja kas, sitten olenkin ilkeä LIHAVA ihminen, ja niiden kun piti olla niin leppoisia. Hyi sentään:)