Krkaan

miten?

Hei!

Miten Splitistä pääseen Krkan kansallispuistoon?

2

633

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lhjahf

      meinasin aloittaa just uutta keskustelua samasta aiheesta... meillä tosin "pääpaikkana" dubrovnik ja sieltä olis tarkotus lähtee käymään splitissä krkassa joko omatoimisesti tai sit jollain retkellä. eli jos joku osais samalla kertoo, miten kantsii mennä dubrovnikista splitiin / krkaan?

    • Splitistä Sibenikiin ja sieltä paikallisbussilla Krkan luonnonpuistoon. Krkassa kuluu melkein väkisinkin koko päivä (harvat bussiyhteydet), joten me yövyimme mennen tullen Sibenikissä. Toki jos käytössä on vuokra-auto, retkestä suoriutuu yhdessä päivässä.

      Jos reissupäiväkirja ja kuvat Dalmatian rannikolta ja saaristosta kiinnostavat, ota yhteyttä!
      [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      91
      2541
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1475
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      86
      1447
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      943
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      920
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      105
      814
    8. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      37
      814
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      793
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      716
    Aihe