Kyllä Terttu on kiva piriste tuossa joukossa. Maailmaa nähnyt ihminen. Uskossa, kokenut myös köyhyyden, leskeyden ym. Suvaitsevainen ja täynnä rakkautta, äiti Theresa tyyppinen. Nuo muut semmoisia melskaajia hyvään tottuneita ipanoita. Haluisin pitää Tertun talossa loppuun asti. Vaikka en vielä voittaja suosikkia valinnutkaan, sen aika näyttää. Asolla homofobia, Kätlinn liian huomionkipeä, muut ihan ettei mitään selvää saa.
Terttu paras tyyppi
terttu fani
17273
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Jotenkin ärsyttävä tyyppi, hyvinä puolina ainoastaan homoinho.
Aso ulos.
Suoralähetys vei viimeisetkin pisteet eilen. Tosi nuija.
Terttu on voittakoon.
Tertun käytös muita talossa olijoita kohtaa aiheuttaa osin myötähäpeää hänen ikäisissään tjsp..
Tiedä ovatko nuoret vain kohteliaita hänelle tai jotain muuta? Periaatteessa harmitontahan se on selittää toiselle miten afrikassa vettä viedään rekoilla niitä tarvitsiville, harmitonta kerrontaa, ellei aletuvaa ja toisen sivistyksen aliarvioimista.
Mitä maailmaa hän on nähnyt vain sen vuoksi että on elänyt kauemmin kuin talossa asuvat nuoremmat?
Hän on kertonut olleensa yhteiskuntaluokkien kaikissa kerroksissa, kutsuu muita talolaisia lapsiksi ja julistaa pyhää sanomaa.
Ei hätää, hyvää tahtoa ehkä mutta ehkä väärä paikka ja aika.
Jotenkin katsotusta tulee fiilis jostain joka ei kuulu joukkoon ja tahtoo tästä hyvästä tehdä tikuista asiaa saada itsensä kuuluviin ja kun se ei riitä kertoa että hänellä on pyhän ylemmän olemuksen antama taito nähdä ihmisten sisään. Terttu siis on selvänäkijä.
BB:n tarkoitus on aiheuttaa keskustelua tätä myötä katselijoita tämä täytyy ottaa huomioon. Tosin BB on kyllä pääosin on nuorten ohjelma jota vanhemmatkin katsovat mutta aina kun taloon heitetään mummo tai ehkä tulevaisuudessa vaari tulee jotenkin vaivautunut olo.
että terttu on maailmaa nähnyt....asunut espanjassakin n 20v palannut nyt eläkkeelle suomeen...kiva tyyppi eri ikäisiä voi olla ohjelmassa olihan siellä ennekin joku nainen ..miks ei ei saa syrjiä ja ollla ikärasistikaan...kaikkilla oikeus olla sellaisia kuin ovat...eiks juu
Missä päin Espanjaa?
Mitä sitten, voihan Samikin sanoa että on asunut 29 vuotta Kokkolassa....eikä se sitä tuo joka päivä esille ;))
Mitä maailmaa näkevä se sitten on, jos jossain SAMASSA maassa asunut 20 v.
Onko hän todellakin vasta 61 v..........????
Minä taas en käsitä, mitä sellainen elähtäneen näköinen mummo tekee nuorten ohjelmassa? Näyttää 20 vuotta vanhemmalta, kuin ikäisensä. Kyllä on elämä ollut rankkaa. Mutta niin kai, kun on omien sanojen mukaan tanssinut ympäri Eurooppaa...Mitä sitten tarkoittikaan...Ennen sanottiin, että huono elämä jättää jälkensä kasvoihin...
Mistä ihmeen muotimenneisyydestä hän puhuu. Ikäänkuin olisi ollut alalla voimakkaasti ja kauan mutta miten milloin ja missä.
Ei ei ja voi voi.
kyllä se rupsahtaminen käy näille muillekin tytöille ennen aikojaan jos imevät röökiä ja vetävät drinkkejä samaan malliin. Dokaaminen alkaa näkyä aika pian nassussa.
Jelena 22 on hyvä esimerkki, eukko näyttää jo nyt vähintään 40:lle.
Terttu on kaikista paras. Terttu rulettaa!
Koko sydämestäni toivon että Terrtu voittaisi.
Se vähän muita vanhempi nainen jolla on täytettä naamassa? Ei sen nimellä väliä. Se on joo vähän ärsyttävä kun puolusti hölmösti sitä ulkomaalaista vaikka se itketti turhaan sitä yhtä tyttöä. Mutta se on vanhempi ja viisaampi kuin muut ja muutenkin parempi ihminen kun on uskossa.
Nuorista näkee että ne ei oikein tiedä miten olla tämän mummon kanssa. Hämmennys paistaa monesta tilanteesta kuten tämän päivän koosteessa näkyi hyvin kun mummeli Sampoa jututti; siis mummo jutteli ja sampo yritti olla kuuntelevinaan. Eivät tohdi sanoa tätille päin naamaa että pitäisi tu*pansa kiinni. Kyllä sekin päivä vielä varmaan tulee..
Kertoohan se tästä mummelista jotain jos bb:hen pääsy on unelmana. Ja haluaa tällä rohkaista muitakin toteuttamaan "unelmiaan". Kuka normaali kypsässä iässä oleva ihminen hakeutuu tämänkaltaiseen ohjelmaan? Olisitko ylpeä jos oma mummosi tai äitisi olisi talossa??
kun se jutteli nuorille että runkkaaminen on ihan normaalia. No, itsetyydytys olis ollut vähän sievempi sana mummelin suuhun, mutta haluaa kai puhua nuorten kieltä:/
Niinhän se kovasti yrittää olla "nuorten tasolla". Mikäköhän tämän mummelin todellinen motiivi on ollut taloon hakeutumisessa?? Näiden nuorten pelastaminen riettauden ja pahuuden tieltä??