Ulkoistamisesta kunnille mittavat

Turun päättäjiä vedätetään milloin milläkin!?

Tänään päättäjille kerrotaan, että rakentamalla uusi päivähoitolaitos säästetään huomattavia summia, kun aikanan ulkoistetut, kalliit hoitopaikat voidaan siirtää takaisin kunnan hoidettaviksi! Sic!
185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Turku on yksi suomen kokoomuslaisimpia kaupunkeja, selvähän se on että täällä siirretään oikein urakalla verorahaa yrittäjien taskuihin. Tulonsiirtoa köyhiltä rikkaille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tappiot kirjoitti:

Turun päättäjiä vedätetään milloin milläkin!?

Tänään päättäjille kerrotaan, että rakentamalla uusi päivähoitolaitos säästetään huomattavia summia, kun aikanan ulkoistetut, kalliit hoitopaikat voidaan siirtää takaisin kunnan hoidettaviksi! Sic!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu