Suomalinen mies henkilö vuokraa huvilaa Koh Samuilla lähellä Big Buddha Beachia. Onko sinulla kokemuksia tai tietoa ko huvilasta?
huvila koh samuilla
huvilakärpänen
121523
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
??
Hyvällä mestalla BB beachilla. Puitteet on kunnossa. 3 makuuhuonetta, olohuuone, pirun iso terassi uima-allas. Hinnasta ei tietoa?
!!!!!!!!
Kopsaan tähän tekstini minkä kirjoitin myös toisaalle...
Asusteltiin just kuukausi talolla. Suosittelen ja mennään varmasti uudelleen.
Lentokenttä ei meitä häirinnyt, yöaikaan ei ole lentoja, vika kone lähtee klo 22 ja aamun eka tulee klo 6.
Rantaan jonkin verran matkaa, ehkä kilsa pari. Mutta koska oli oma uima-allas asia ei kovin haitannut.
Naapurustossa taloja mitä myös vuokrataan, poliisipäällikkö asuu alapuolella naapurissa ;)
Viereiselle tontille aletaan just rakentamaan, raivasivat sen juuri kun olimme lähdössä.
Talo sijaitsee ylhäällä rinteessä mäkeä saa todella punnata ylöspäin ainakin näin heikkokuntoisena ja lastenrattaita työntäen.
Liikuimme "mopolla" koko perhe kolme päällä.
Kävelymatkan päässä on rafloja, baareja, nettikioskeja, ruokatori ja "siwa". Isoimmille ostoksille "citymarketiin" taxilla. Itse kävimme mopolla, niinhän ne paikallisetkin tekee ;)
Paikka hyvä, koska hieman turistimestojen ulkopuolella. Ei ainuttakaan pukukauppiasta juoksemassa perässä mittanauhoineen.
Siivous pelasi ja kaikki oli kaikin puolin mitä pitikin. Talon omistaja on ns. hyvä jätkä. Siivouksesta yms. vastaa hänen tyttöystävänsä. Keittiössä perusvarusteet, pystyy kokkailemaan itse jos haluaa. Rantapyyhkeet erikseen.
Hinnat ja yhteystiesdot, kuvia yms "talon kotisivuilta" www.kohsamui.fi
Onko tuo rakennustyömaa kuinka lähellä taloa? Vaikuttaa huolestuttavalta lomailijan kannalta jos rakennustyömaa vieressä ;(
Ymmärsin väärin, tontti meni myyntiin vasta. Tietty voi olla jo myyty ja raksa pystyssä. Pieni tontti joten tulee korkeintaan joku talo, ei ostaria tai hotellia ;)
Läheisyydestä; on viereinen tontti.
Noh, tiedä sitten tän talon omistaja tää Jokinen suunnitteli ainakin tän viereisen läntin ostoa...
ylihintainen läävä, vuokraa ennemmin joltain muulta.
Kerrotko jos tiedät muita vuokraajia?
Kerro ihmeessä, mistä saamme kuudelle henkilölle yhtä tasokkaan huvilan omalla uima-altaalla tuohon hintaan?
Määrittele läävä?
Kuulin tästä "läävästä" ystäväperheeltäni,jotka viettivät siellä 2viikkoa ja olivat erittäin tyytyväisiä.Suosittelivat sitä meillekkin ja innostuimme kun katselimme kuvia heidän lomaltaan.Näyttää vain olevan kovin varattu tämä villa.Saimme kuitenkin varattua 2viikon jakson ensi keväälle jota nyt kärsimättömästi odottelemme.
Oltiin siellä ystäväperheeni kanssa 2vk ja paikka ei todellakaan ollut mikään läävä vaan lähempänä 5* hotellia.Upea paikka ja rauhallinen ja kaikki palvelut lähettyvillä.Tänne tullaan uudelleen.Hinta oli tasoon nähden ihan kohdallaan.