Hyvä että tulee kritiikkiä nykyisestä mamu-politiikasta. Ensin Väyrynen ja nyt sitten Rajamäki, kuka seuraava? Vaalit on jo lähellä ja maahanmuuttaja-asiat tulevat ratkaisemaan vaalit. Myös isot puolueet pelkää uusien maahanmuuttokriittisiä puolueita, esim. tämä Joutsen puolue nimellä kulkeva hanke.
Äänestystulos IL:ssä on suorastaan tyrmäävä. :) Hyvä hyvä, mamuhalaajia on oikeasti vähemmän kuin kuvittelin.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009090410188615_uu.shtml
ps. Jos Rajamäestä on kiinni, niin tuskin tulee Varkauteen vastaanottokeskusta...
Rajamäki oikealla asialla.
5
293
Vastaukset
- yks ajaatelija.....
tästä sivusta.
rajamäki on oikealla asialla tässä asiassa.
mitenkähän paljon tänne onkin jo tullut helponrahan
perässä tulioita.
omilla ei ole töitä työttömyys lisäätyy
vatio velkaantuu olis korkea aika katsoa totuutta silmiin.
hoitaa oma yhteiskunta kuntoon huolehtia omienkin hyvinvoinnista antaa heille silloin apua kuin tarvitsevat todella.omat tahtoo jäädä muualta tulioiden jalkoihin.
tietysti niitä täytyy auttaa ja tukea ,jotka todellisessa hädässä ovat.
olivatpa omia tai vieraita.eikö olisi jokamaassa hyvä perustaa rahasto ,jossa autetaan ihmisiä pahimman yli
,mut meillä,raha on niin löysässä ,joten ei ihme,jos tänne on tulossa kun ei itse tarvitse tehdä mitään ja raha juoksee.
miten heillä on sitten esim .hienommat autot heti kohta ym.ym. jne.
jos ovat köyhistä maista jne.ihmetyttää miten heistää heti tulee hyvivoivimpia,kuin jotkut omat kansalaiset.
en halua olla rasisti,kotona minua ei siihen kasvatettu.
vaan ,eikö tulisi edullisimmaksi auttaa,jokaista omaan kotimaahansa?
silläkö ,jotkut ehdokkaat vaalien alla ajavat maahanmuutajien etuja haaliakseen ääniä heiltä itselleen ja
entä kari siksikö nämäpuheet,että saa ääniä jatkaaksee?
mene tiedä.
mut kari puhuu asiaa jos on todellakin tosissaan.
tässä vain minun ajatuksiani.
en ole ketään ihmistä vastaan värin tai kansallisuuden perusteella.
vaan totuutta on katsottava silmiin päätöksiä ja lakia laatiessa mietittävä tarkkaan
mitä tekee.- tarpeeksi saanut
jos saavat aikaan sen puolueen, jossa estetään maahanmuuttajia tulemasta, äänestän heti sitä puoluetta!
- En pelkää, en ole rasisti
tarpeeksi saanut kirjoitti:
jos saavat aikaan sen puolueen, jossa estetään maahanmuuttajia tulemasta, äänestän heti sitä puoluetta!
Mitä sinä pelkäät!!!! Että ulkomaalainen vie sinulta työt???? HaHaHaaaaaa. Maahanmuutajat tekevät pääsääntöisesti niitä töitä joita suomalaiset AY-aivopestyt ääliöt eivät suostu tekemään sillä palkalla jota siitä maksetaan. Ja sinä suomalainen tollo et ole valmis maksamaan sitä hintaa jotta toveri-suomalainen voisi työn tehdä. Tähän on tultu, kerro ratkaisu.
Pakolaiset ja etenkin elintasopakolaiset ovat asia erikseen, pitäisi asuttaa tyhjilleen jääneisiin rintamamiesmökkeihin siemenvilja ja siemenperunat alkupääomana tai vaihtoehtona lentolippu takaisin.
Ja nämä edellämainitut asiat pätee tumma-, vaalea- kelta-, punaihoisille jehoville, muslimeille, ateisteille, budhalaisille, kristityille, aasialaisille, venäläisille, suomalaisille afrikkalaisille, ym. ym - buddhakin
Olen asunut Helsingissä. Siellä on rakennettu kirkkoja islaminuskoisille, on mormooneille ja ties kenelle. Kysynpä, jos joku tietäisi, kuinka monta luterilaista kirkkoa (suomalaisia) on rakennettu islaminuskoisiin maihin? Luulenpa, ettei ainuttakaan.
Olisi joskus Varkautelaistenkin asialla.Eiköhän nyt pitäisi puhua StoraEnson loppumisesta ja korvaavista työpaikoista kuten vaikka painostaa että Tilastokeskus hajasijoitetaan Varkauteen. Meillähän on valmiit tilatkin. Entiset Honeywellin tilat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ajattelen sinua nyt
Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu322790- 1332461
Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin
Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti142041Yritys Kannus
Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett151863- 161376
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis731327- 1061294
- 931007
Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa
Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks144985Kuin sonnilauma
Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon20923