koiran ruokinnasta

osaisko joku auttaa keski kokoisen koiran ruokinnassa????????
2262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

eli onko sillä allergiaa, laihtuuko se, vatsa sekaisin vai miksi tarvitaan apua ruokinnassa?

Äänestä

lue vaikka ruoka säkin kyljestä paljon sun koiras painaa sit siitä katot jos ymmärrät ja siinä on grammoina niin jos esim sun koiras painaa 12-25kg niin ja jos se on aktiivinen koira eli liikku paljon niin annat sille 260-450g päivässä ei kerrallaan ja jos sun koiras on ei aktiivinen eli liikkuu vähän annat 215-375g annat illalla ja aamulla tai jos haluut antaa sille pelkkää koti ruokaa niin semmonen normaali annos kuppi täyteen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


koira kirjoitti:

osaisko joku auttaa keski kokoisen koiran ruokinnassa????????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu