En kyllä enää kestä ollenkaan tuon Tuijan valituksia. Eikö sitä saisi ulos tuosta talosta? Mikä ihmeen nariseva ääni sillä ämmällä.
Inisijä-Tuija
Tuija ulos
4229
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mitään järkevää ei naisesta saa irti, herkuttelee toisten tekemisillä ja "pussailuilla". Hakee huomiota ihan kummalla tavalla. Ulos, ulos ja äkkiä! Hermot sillä mennyt jo parin päivän jälkeen.
Tuija on söpö, hauska ja persoonallinen inisijä ja vaikuttaa, että sillä on älliäkin päässä enemmän kuin muilla talon naisilla. Fiksu Esa A:kin jaksaa Tuijan kanssa jutella, vaikkei muista niin välitä. Ja ymmärrän täysin, et hermot meni esim. tossa säännönkierrätystehtävässä kun idiootti Terttu rikkoi sääntöjä, vaikka Tuija miten yritti estää. Äänestetään Terttu ulos. Ei ota pätkääkään muita huomioon talossa.
Tuija on nuija muija (piste).
aivan. tuija ulos. vitun ärsyttävää tollane valittaminen. iteppähä taloon meni.