Microsoft on hieno firma
Pentti Nelonen
597
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Alkaa olla epätoivoista Microsoftilla, ilmeisesti kurssin läpäisyn ehtona oli valheiden uskominen (tai ainakin kertoo kouluttajalle uskovansa niihin)?
Sen ymmärrän että muutamat trollaajat keskustelupalstoilla levittävät noin helposti vääräksi osoitettavia valheita mutta MS ? Ja oikein kurssilla ? Luulisi että MS oman maineensa suojaamiseksi välttäisi noita suoraltakädeltä tyrmättäviä valheita ja keskittyisi niihin joiden tyrmäämiseen menee edes hetki aikaa ja vaivaa.
Mikäköhän MS:ssä on vikana? Millä tavalla MS on jotenkin huonompi ja pahempi kuin Linuxin omistavat IBM, Intel, Novell, Oracle...? Et vain tykkää pienistä? Haluat olla ison porukan puolella potkimassa yhtä?
Tavaramerkin omistaa Linus Torvalds ja koodi on GPL:ää.
Ensinäkin IBM, Intel, Novell,Oracle yms. eivät omista Linuxia kuten tuossa jo kerrottiinkin. Microsoftia vastaan olen kyseisen yrityksen toimintatavan takia, kilpailu on ymmärrettävää yrityksillä mutta EI keinolla millä hyvänsä. Esimerkiksi vääristelevän tiedon ja selvien valheiden levittäminen kilpailijoista on asia jossa olisi hyvä olla aika varovainen, Microsoftin tasoista röyhkeyttä tuossasuhteessa näkee hyvin harvoin muualla.
linuxohjelma kovinpaljoa suuttuu vaikka joku siitä valheita luikauttaisikin.
linuxohjelma ei ehkä välitä.
onko nördellä käynyt mielessä?