Eli tarkoituksena olisi irroittaa vuoden -89 Toyota Corollasta jo kerran vaihdettu autoradio. Nykyisenä radiona toimii Philipsin RC619, joka arvioni mukaan n. 7 vuotta vanha. En viitsisi alkaa irroittamaan koko etupaneelia, jollei ole aivan pakko. Radion joka kulmasta löytyy reikä, joita tökkimällä radion pitäisi irrota, mutta en itse ole siinä onnistunut. Muita mahdollisuuksia irroittaa soitin?
Autoradion irroitus
3
2727
Vastaukset
- soitinasentaja
sopii nimenomaan siihen tarkoitettu "avain" joka todellakin työnnetään reikiin niin että pienen pykälän jälkeen soitin on poisotettavissa. Onnistuu myös neljällä kappaleella sopivankokoisia rautanauloja.
Oma hommansa on sitten siinä jos radiosi asentaja on tehnyt homman kunnolla ja kiinnittänyt myös soittimen takana olevan ruuvin, joka pitää saada auki.
Mutta ylläkuvatulla tavalla se lähtee. Särkemään ei kannata ruveta, sulla on hyvin äkkiä haljennut kojelauta.- Kapo
Yritin Mersusta irti Blaukkaria. Neljä reikää löytyi - yritin neljällä naulalla, mutta huonolla menestyksellä. Radio liikkui sentin verran, ei enempää. Tekisi mieli yrittää oikealla työkalulla. Mistähän tämän saisi?
- kahila
Kapo kirjoitti:
Yritin Mersusta irti Blaukkaria. Neljä reikää löytyi - yritin neljällä naulalla, mutta huonolla menestyksellä. Radio liikkui sentin verran, ei enempää. Tekisi mieli yrittää oikealla työkalulla. Mistähän tämän saisi?
Yritin tuota nauloilla, ei vaikutusta vaikkakin pohjassa tuntui selvästi jokin mekanismi. Huomenna tarkoitus kokeilla Blaupunktin irroitin raudoilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3602838SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis652276Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781959Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis661592- 1401532
- 691149
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön264955Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li8932- 39810