Ainaki yhen tietyn paikkakunnan sosiaalitoimiston henkilökunnan olis syytä mennä johonki vihanhallinta-ja asiakaspalvelukurssille. 
Palvelu on suorastaan ala-arvosta, asiakkaille tiuskitaan, ja ollaan ylimielisiä, ja käyttäydytään todella veemäisesti.
Eipä huvita asioida enää, ko tuntuu olevan niin, että asiakkaita pidetään ihan idiootteina, ja niitä kohtaan voi käyttäytyä miten huvittaa. Ihmettelen että miten tommosia ihmisiä ees pidetään töissä tollasella alalla.
Sos. tstosta huonoa palvelua
3
374
Vastaukset
- -jepajee
toivottavasti ei tarvitse sinne mennä asioimaan.. toinen epämiellyttävä paikka on Kälviän Kela. Nykyään aukioloajatkin aika hanurista... Siellä ei kyllä osata antaa neuvoja ja puhutaan mitä sattuu. Toivon etten joudu mennä enää sinne.
- maalla on kiva olla
täysin samaa mieltä ! en ymmärrä miten on löydettykin kaikki samanhenkiset sinne hommiin. tuntuu että jokainen sairausvakuutuskorvaus olisi heidän omasta pussista pois, saati että saisit neuvoja jostakin asiasta ! mieluummin asioin kokkolassa silloin harvoin kun tarttee kelassa käydä.
 - hyi olkoot.
maalla on kiva olla kirjoitti:
täysin samaa mieltä ! en ymmärrä miten on löydettykin kaikki samanhenkiset sinne hommiin. tuntuu että jokainen sairausvakuutuskorvaus olisi heidän omasta pussista pois, saati että saisit neuvoja jostakin asiasta ! mieluummin asioin kokkolassa silloin harvoin kun tarttee kelassa käydä.
Tuntuu olevan ihan poikkeus sääntöön, jos jossain kelan tai sossun saati työkkärin toimistossa on töissä semmosia työntekijöitä, joilta irtois ees joskus hymy ja asiallista palvelua. Aina ollaan naama norsuvanhuksen vatuilla, ja sen näkösenä, että mitä tuoki tänne tulee taas kerjäämään.
Hyvä se on tiskin takana pällistellä ja naureskella, ku ite on varmaan päässy suhteilla töihin. 
 
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1315335Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1965029"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste863496Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1093018Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan312398SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei282243Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2601847Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan111486- 1081384
 Toivottavasti odotat minua
Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.841378