kultaisennoutajan sopeutuminen edellisestä perheestä uuteen?

namunamu

Onko kenelläkään kokemusta kuinka pian suunnilleen kultsi sopeutuu edellisestä perheestä uuteen perheeseen?

2

544

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miukuja

      Aikoinaan otin 1,7v kultaisen noutajauroksen, sopeutui maalta kaupunkiin, lapsettoman elämän vaihto lapsiin ja useisiin koirakavereihin noin kahdessa kuukaudessa. Koira eli yli 14 vuotiaaksi ja oli mukana kaikissa elämän muutoksissa.

    • T_A-R_Y

      Mulla on kultsi joka on vaihtanut kotia 3 kertaa ennenkuin tuli meille.Se sopeutui meille hyvin nopeasti.Jo viikon kuluttua se oli jo kuin olisi asunut meillä monta vuotta.Se on siis ihan yksilöllistä,miten nopeasti koira sopeutuu eri perheeseen.Esim mun kultsi joka asui ennen toisessa perheessä niin sielläkin oli paljon lapsia ja munkin perheessä on.Jotenka sekin vaikuttaneen asiaan.Lisäksi se millainen koira on luonteeltaan,,Eli tätä ei voi määrittää satavarmasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      97
      8903
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      91
      8725
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      14
      7793
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      175
      6203
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5288
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4315
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      4190
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4113
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      37
      3899
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      78
      3790
    Aihe